Fudbaleri Holandije savladali su Rumuniju sa ubedljivih 3:0 u osmini finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj i posle 16 godina se našli u četvrtfinalu.

Žikica Babović, Direktno iz Nemčake, Euro 2024

Rumuni su počeli mnogo energičnije, a kao da su Holanđani bili u grču. Imali su autsajderi nekoliko poluprilika, ali ništa više od toga.

Tako je bilo prvih 15 minuta, a posle toga su Holanđani pokazali zašto važe za jedne od favorita.

#related-news_0

Potpuno su preuzeli inicijativu, koju su vrlo brzo materijalizovali.

Kodi Gakpo je postigao sjajan gol u 20. minutu nakon što mu je asistirao Ćavi Simons.

Mogli su Holanđani da postignu i više golova na ovoj utakmici, ali su se ispromašivali. Virdžil van Dajk, Simons, Memfis Depaj, Jerdi Shauten… Svi su oni imali prilike da se upišu u strelce.

U prvom poluvremenu gol Gakpa bio je jedini.

Fudbaler Liverpula je zatresao mrežu i u 63. minutu, ali mu je pogodak poništen zbog ofsajda.

Na početku drugog poluvremena je selektor Holandije Ronald Kuman uveo u igru Donijela Malena umesto Stivena Bergvajna. Ispostavilo se da je to bio sjajan potez.

Malen je postigao dva gola, najpre u 83. na asistenciju Gakpa, a potom i u trećem minutu sudijske nadoknade.

Rumuni su bili potpuno bezopasni u drugom poluvremenu, Holanđani su rutinski odradili posao.

Holandiju u četvrtfinalu čeka bolji iz duela Austrije i Turske.

Holandija – Rumunija 3:0