EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu Hajdenhajm sa 4:2, u meču trećeg kola nemačke Bundeslige.

Činilo se da je sve gotovo već nakon 17 minuta igre, kada su Donijel Malen i Karim Adejemi tresli mrežu rivala za 2:0.

Uspeo je Marvin Pajringer da vrati neizvesnost u 39. minutu, ali je do velike pauze ponovo bio precizan Adejemi, a pored toga asistirao je za prvi gol.

U 66. minutu gol Marcela Sabicera je poništen, da bi se Hajdenhajm potpuno vratio u meč, kada je Maksimilijan Breunig bio precizan iz penala u 74. minutu.

Ipak, pobedu Dortmunda overio je Emre Džan iz penala u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Borusija je upisala dve pobede i jedan remi, a Hajdenham dve pobede i jedan poraz.

U narednom kolu, Borusija će gostovati Štutgartu, dok će Hajdenhajm dočekati Frajburg.