Veliki trijumf Katalonaca.

Fudbaleri Barselone savladali su Betis rezultatom 4:0 u 32. kolu španske Primere i napravili veliki korak ka novoj šampionskoj tituli u večeri koja će zauvek ostati upisana u istoriju španskog fudbala.

Katalonci su poveli u 14. minutu golom Andreasa Kristensena, koji je maestralno ispratio centaršut Rafinje i glavom pogodio za 1:0.

U 36. minutu Robert Levandovski je dobio loptu u kaznenom prostoru i zakucao je u mrežu, da bi tri minuta kasnije Rafinja sam sebe nagradio za odličnu igru i nakon lepog udarca, a posle intervencije iz VAR sobe, potvrdio pobedu Barse.

Na tom putu imali su pomoć i Edgara Gonzalesa, koji je u roku od devet minuta dobio dva žuta karotna, pa je domaći tim od 33. minuta igre imao igrača više.

U 64. minutu čuveni Hoakin je zbog povrede morao da napusti igru i tako rastužio sve ljubitelje fudbala, pošto mu je ovo bio 20. duel protiv Barselone, a dobio je ovacije čitavog stadiona, dok je konačnih 4:0 postavio Rodrigez autogolom.

U 83. minutu viđen je istorijski momenat, pošto je šansu dobio supertalentovani Lamin Jamal, 15-godišnji dečak kog mnogi vide kao budućeg nosioca igre Barselone.