Fudbaleri Barselone zabeležili su ubedljivu pobedu u susretu 8. kola La Lige pošto su na "Kamp Nou" slavili protiv Betisa sa 5:2 (1:1).

Imala je Barselona, bez obzira na ovaj trijumf, dosta problema sa gostima iz Sevilje, a do pobede je stigla posle bolje igre u drugom poluvremenu.

I trener Ronald Kuman imao je prilike da nauči ozbiljnu lekciju – Barselona sa Mesijem i bez njega u timu, nije ista i to se još jednom potrvdilo.

Pokušao je Holanđanin  da odmori rovitog Argentinca, ostavio ga na klupi, ali morao je da ga gurne u vatru od 46. minuta i to je bio ključni potez meča.

U prvom delu, posle dve propuštene prilike, Usman Dembele je u 22. minutu precizno naciljao levicom i pogodio za vođstvo Katalonaca.

Jedanaest minuta kasnije, penal za Barselonu, ali je Klaudio Bravo odbranio udarac Antoana Grizmana.

Nije to bilo sve loše po Barselonu, u nadoknadi prvog dela, Betis je izjednačio preko Antonija Sanabrije.

I onda – ulazak u igru Mesija. U 49. minutu odmah sjajan potez, preskočio je loptu posle centaršuta Albe, ona je došla do Grizmana koji je lako završio posao za 2:1.

Mesi je u 61. minutu iz penala pogodio za 3:1, da bi Loren u 73. smanjio na 3:2.

U 82. minutu opet blistav momenat Mesija. „Peta“ Serhija Roberta, Argentinac je izbegao ofsajd zamku a onda prosto zakucao loptu pod prečku i tu je bio kraj priče. Gol Pedra u 90. minutu samo je bio šlag na tortu i trijumf Barselone, treći u sezoni.

Kumanov tim se trenutno probio do osme pozicije, dok je Betis ostao mesto ispred sa 12 bodova.

Ranije, Ueska i Elče su podelili plen (1:1). Gostima je Esteban Burgos doneo prednost u 38. minutu, da bi Ueska do boda stigla pogotkom Rafaela Mira u 67. minutu.