Mančester junajted zabeležio je pobedu u 8. kolu Premijer lige, i to posle preokreta na "Gudison parku". "Crveni đavoli" slavili su protiv Evertona rezultatom 3:1, a golove su postigli Bruno Fernandeš (dvostruki strelac) i Edinson Kavani, dok je za "karamele" jedini strelac bio Bernar.

Everton je posle maestralnog starta u Premijer ligi upisao dva vezana poraza, i četa Karla Ančelotija želela je da prekine gubitnički niz (Sautempton, Njukasl).

Odlično je krenulo za „karamele“, s obzirom na to da je Brazilac Bernar u 19. minutu matirao Davida de Heu.

Ipak, takav razvoj situaicija kao da je izazvao bes u taboru „crvenih đavola“. Preciznije, kod jednog čoveka – Bruna Fernandeša.

Portugalac je u periodu od 25. do 32. minuta uzvratio s dva gola, čim je odveo Mančester junajted na poluvreme s prednošću na vrućem gostovanju 1:2.

Očekivalo se da Ančelotijevi i Solskjerovi izabranici nastave u istom ritmu, ali su izostali golovi. Bitan momenat odigrao se u 82. minutu, kada je Entonija Marsijala zamenio Urugvajac Edinson Kavani.

Upravo je nekadašnji golgeter Pari Sen Žermena pogotkom u 95. minutu overio trijumf Junajteda, na asistenciju maestralnog Fernandeša.

Interesantno, menadžeru Evertona Karlu Ančelotiju je ovo prvi put posle 14 godina, da njegov tim u prvenstvo naniže tri vezana poraza.

Posle osam odigranih kola Premijer lige, Everton je na petom mestu sa 13 bodova, dok je Mančester 13. sa 10 bodova.