Fudbaleri Elčea i Selte remizirali su (1:1) u prvoj utakmici devetog kola La Lige.

Nesmotreni potez Maloa i igranje rukom u svom šesnaestercu već u četvrtom minutu je otežalo posao gostima, a poklon tima iz Viga rutinski je iskoristio Fidel iz jedanaesterca.

Vođstvo Elčea bilo je na snazi do 41. minuta kad je Aspas odlično petom odložio loptu za Minu, a španski napadač je sa 20 metara matirao domaćeg golmana.

Drugo poluvreme proteklo je u potpunoj inicijativi Selte, ali tim Oskara Garsije nije uspeo da režira potpuni preokret i prekine niz od šest utakmica bez pobede.

Selta posle devet odigranih duela ima jednu pobedu uz po četiri remija i poraza, dok je Elče odigrao sedam susreta uz skor od tri pobede i po dva remija i poraza.