Fudbaleri Lajpciga preuzeli su čelnu poziciju na tabeli Bundeslige pošto su u susretu 7. kola na svom stadionu bili bolji od Frajburga, 3:0 (1:0).

Izabranici mladog trenera Julijana Nagelsmana ostvarili su i petu pobedu u sezoni i time se iskupili za prošlonedeljni poraz u Menhengladbahu (1:0).

Na dodavanje Mukijelea u 26. minutu Konate je doneo prednost Lajpcigu, pošto je bio na pravom mestu i iz gužve poslao loptu u mrežu gostiju.

Uspeo je Lajpcig u drugom poluvremenu da postigne još dva gola, prvo je Marsel Sabicer iz penala u 70. minutu duplirao prednost, da bi tačku na pobedu stavio Anhelinjo sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u 89. minutu.

Bio je to šut sa preko 25 metara, lopta je završila u gornjem levom uglu gola Frajburga.

Reprezentativac Srbije Filip Kostić igrao je svega nekoliko minuta u remiju Ajtrahta na gostovanju Štutgartu (2:2). Ušao je na teren u 87. minutu.

Štutgart je imao prednost od 2:0, strelci su bili Gonzales u 17. i Kastro u 37. minutu, ali je drugi deo pripao gostima iz Frankfurta.

Prvo je Andre Silva u 61. smanjio na 2:1 da bi bod Ajntrahtu doneo David Abraham u 75. minutu.

Union Berlin je kod kuće deklasirao Arminiju (5:0). Strelci su bili Endo u trećem, Robert Andrih u 13, Šeraldo Beker u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, te Maks Kruze iz penala u 52. i Sedrik Tešert 89.