Bavarci su dominirali u "Klasikeru".

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu Borusiju Dortmund sa 4:2, u meču 26. kola nemačke Bundeslige.

Strelci za Bajern bili su Gregor Kobel autogol u 13, Tomas Miler u 18. i 23. i Kingsli Koman u 51. minutu.

Golove za Borusiju postigli su Emre Džan iz penala u 72. i Donijel Malen u 90. minutu.

Bajern je prvi na tabeli sa 55 bodova, a Borusija je na drugom mestu sa dva boda manje.

Ovo je bila prva pobeda na klupi Bajerna i prva pobeda novog trenera Tomas Tuhela, dok je Borusija propustila veliku priliku da se učvrsti na prvom mestu Bundeslige.

U narednom kolu Bajern će gostovati Frajburgu, dok će Borusija dočekati Union Berlin.

Volfsburg – Augsburg 2:2 (0:2)

(Valdšmidt 83, Nemeha 90+6 – Arnold 2 ag, Beriša 32)

Bajern Minhen – Borusija Dortmund 4:2 (3:0)

(Kobel 13. ag , Miler 18, 23, Koman 51 – Džan 72. p)

15.30 Keln – Borusija Menhengladbah

17.30 Verder – Hofenhajm

BONUS VIDEO Neverovatna greška golmana Borusije, primljen gol sa pola mogao bi da košta titule