Fudbaleri Notingem Foresta odigrali su nerešeno sa Čelsijem u meču sedmog kola engleske Premijer lige 1:1.

Jedan od junaka svog tima bio je opet Nikola Milenković, tek što je dobio priznanje za igrača meseca u svom klubu.

„Bleki“ je to priznanje dobio za septembar, a Forestova odbrana je bila jedna od najboljih u ligi u dosadašnjem delu sezone.

Napad je potpuno druga priča, ali je i on protiv Čelsija odradio svoj posao u 49. minutu.

Tada je Milenković bio asistent Krisu Vudu za vodeći gol „šumara“ koji su poveli sa 1:0. I to na veoma lep način.

Dobio je u šesnaestercu rivala loptu posle centaršuta sa svoje polovine, glavom ju je spustio na nogu Vuda koji je pogidio ugao.

Forest je i mimo toga imao dobru akciju da postigne još jedan pogodak, ali to nije uradio, dok je Čelsi relativno brzo poravnao stvari na semaforu.

Igrao se 57. minut kada je Kol Palmer, u ovom trenutku najbolji igrač „plavaca“, namestio gol Noniju Maduekeu za 1:1 i konačan rezultat.

Senku na rezultat bacila je situacija iz završnice susreta kada je Mark Kukurelja posle neopreznog odgurivanja igrača Foresta završio u nogama ljudi iz stručnog štaba.

Došlo je do opšteg komešanja i umalo tuče gde se našao i Milenković.

Situacija je rezultirala brojnim žutim kartonima, dok je Notingem Forestu od 78. minuta bio bez Džejmsa Vord-Prausa zbog igranja rukom i isključenja.

Forest sada ima 10 bodova na 10. mestu tabele Premijer lige, dok je Čelsi sa 14 bodova na 4. mestu u Engleskoj.

BONUS VIDEO: Gol Bonifejsa za pobedu 4:3