Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija rezultatom 84:80 u utakmici 29. kola Evrolige.

Raiffeisen banka, prijatelj košarke. Bez greške u koracima, otvaranje računa za 15 minuta potpuno onlajn. Stvarno može

Sam početka meča u potpunosti je pripao košarkašima Crvene zvezde.

Fantastičan je bio u tim trenucima Jago dos Santos, briljirao je i Džavonte Smart, dok su igrači Makabija imali ogromnih problema i u odbrani i u napadu.

Crveno-beli su igrali kao u transu, u trenucima kada je Jago izašao njegovu ulogu su preuzeli Smart i Adam Hanga, a Smart je posebno zablistao sredinom druge deonice kada je pogodio trojku pa kontru završio polaganjem iz skoka.

Kada su početnom drugog dela crveno-beli otišli na 18 poena viška, činilo se da će uspeti da iznenade sve i u izuzento skraćenoj rotaciji naprave iznenađenje.

No, ubrzo je postalo jasno da će crveno-beli u skraćenoj rotaciji teško ponoviti partiju iz prvog poluvremena. Makabi je podigao nivo igre u odbrani, sa druge strane krenuo ih je šut za tri poena, dok su košarkaši Zvezde u potpunosti energetski pali.

Iz minuta u minut Makabi je spuštao razliku, Zvezda povremeno, uglavnom šutevima za tri poena, održavala kakvu-takvu prednost, ali su gosti u poslednoj četvrtini stigli do preokreta iz dve preslikane situacije, pošto je Džoš Nibo dva puta uhvatio loptu u vazduhu i pogodio iz alej-upa uz faul.

Crveno-beli su još jednom pokazali „znake života“ nakon nesportskog faula nad Jagom, kada je Brazilac od Koulsona dobio strašan udarac u glavu i ostao da leži na parketu, da bi ga potom u vidno ošamućenom stnaju odveli u svlačionicu.

Ipak, Lorenco Braun je odbio taj nalet Zvezde i doneo Makabiju pobedu koja nikako neće prijati navijačima Partizana. Pogotovo ukoliko crno-beli ne uspeju da slave u Barseloni.

Zvezda je tako ostala na 10 pobeda i ima 19 poraza, dok Makabi ima skor 16-13.

Crvena zvezda – Makabi 80:84 (21:17, 26:14, 14:22, 19:31)

Dvorana: Arena (Beograd); Sudije: Fernando Roča, Gitis Vilijus, Sašo Petek

Crvena zvezda: Smart 12, Lazarević, Hanga 13, Davidovac 7, Mitrović 8, Tobi, Bolomboj 11, Ilić, Giedraitis 8, Gilespi 1, Jago 20

Makabi: Klivlend 6, Veb 2, Braun 10, Boldvin 14, Menko, Dibartolomeo 3, Rivero 2, Koen 3, Tomason, Nibo 18, Blat 3, Kolson 23