Oglas

michael patrick foto instagram michaelpatrick314.png
Foto: Instagram/michaelpatrick314

Glumac iz "Igre prestola" preminuo u 35. godini

09. apr. 2026. 15:48

Glumcu je pre tri godine dijagnostikovana bolest motornih nerava zbog koje je pre 10 dana bio primljen u bolnicu.

Oglas

Irski glumac Majkl Patrik, poznat po ulogama u Šekspirovom pozorištu i popularnim serijama, kao što su "Igra prestola" i "Ovaj grad", umro je u 35. godini.

Njegovu smrt potvrdila je supruga Naomi Šian putem emotivne objave na Instagramu. Uz opis je objavila i njihovu fotografiju s venčanja.

"Sinoć je Majk, nažalost, preminuo u Bolnici Severne Irske. Dijagnostikovana mu je bolest motornih nerava 1. februara 2023. godine. Primljen je u bolnicu pre 10 dana i o njemu se brinuo neverovatan tim. Preminuo je mirno, okružen porodicom i prijateljima", započela je pa nastavila:

"Reči ne mogu opisati koliko smo slomljeni. Više puta je rečeno da je Mik bio inspiracija svima koji su imali privilegiju da dođu sa njim u kontakt, ne samo u poslednjih nekoliko godina tokom borbe s bolešću, nego svaki dan njegovog života. Živeo je život ispunjen koliko čovek može živeti. Radost, zarazan osmeh. Riđokosi titan. Zahvalni smo svakoj osobi koja nas je podržavala tokom poslednjih nekoliko godina."

Patrik se borio s bolešću koja, prema podacima Nacionalnog instituta za neurološke poremećaje i moždani udar, postupno uništava neurone zadužene za funkcije poput gutanja, disanja, žvakanja te kretanja.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare