Trotoari i staze u Beogradu, zbog niskih temperatura, okovani su ledom i predstavljaju opasnost za kretanje pešaka, pogotovo starijih osoba.
Zato je važan oprez, kako bi se sprečile posledice koje mogu da nastupe usled pada na zaleđenim površinama. Takođe, ovo je poziv građanima i nadležnim gradskim službama da svako, u skladu sa svojim obavezama, očisti led na stazama za kretanje ljudi.
Inače, od početka godine u Urgentnom centru kliničkog centra Srbije izvršeno je 5.500 pregleda, od kojih je 1.300 zbog padova na ledu, kaže specijalista urgentne medicine dr Marina Ðikić i dodaje da su to najčešće povrede skočnih zglobova, ruku i kukova.
Ðikić je za Tanjug istakla da se broj pregleda u poslednje vreme povećao za 20 odsto, a kao razlog navodi upravo zimsko vreme i povrede pri padoviam zbog leda.
„Čim su ovakvi vremenski uslovi, broj pacijenata koji dolaze zbog povreda je povećan, a najčešće su to izolovane povrede, skočnog i ručnog zgloba, kuka, a retko kada budu ozbiljnije i komplikovanije povrede“, objasnila je ona.
Dodaje da kod većine nije potrebno bolničko lečenje, osim ukoliko dođe do povrede kuka i preloma koji zahtevaju hiruršku intervenciju.
Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare