Oglas

1632924055-profimedia-0635107957-1024x768.jpg
Foto:Polic¨ªa Nacional de Ecuador / Xinhua News / Profimedia
Foto:Polic¨ªa Nacional de Ecuador / Xinhua News / Profimedia

Tuča bandi u zatvoru u Ekvadoru: Poginulo 30 robijaša

autor:
29. sep. 2021. 16:04

Najmanje 30 zatvorenika je poginulo, a 47 ih je povređeno u borbi zatvorskih bandi u priobalnom gradu Gajakil u Ekvadoru, saopštili su danas zvaničnici te zemlje.

Oglas

Komandir policije Fabijan Bustos rekao je novinarima da su policija i vojska vratili kontrolu nad zatvorom nakon pet sati nereda.Dodao je da je tokom akcije zaplenjeno nekoliko komada oružja, prenosi AP.Kako navode zvaničnici, nasilje tokom kojeg je korišćeno vatreno oružje, noževi i eksplozivna sredstva, izbilo je zbog svađe između zatvorskih bandi Los lobos i Los Čoneros.

1632924060-profimedia-0635107961.jpg
FotoPolic¨ªa Nacional de Ecuador / Xinhua News / Profimedia | FotoPolic¨ªa Nacional de Ecuador / Xinhua News / Profimedia

Na televizijskim snimcima vidi se kako zatvorenici pucaju kroz prozore, kao i dim izazvan eksplozivom.Vlada države Gajas postavila je na Tviteru fotografije na kojima je prikazana evakuacija šest kuvara iz jednog krila zatvora.Predsednik Ekvadora Giljermo Laso u julu je proglasio vanredno stanje u zatvorskom sistemu zemlje zbog nekoliko nasilnih borbi u kojima je stradalo više od 100 zatovrenika.

ECUADOR GUAYAQUIL PRISON RIOT
Foto:Polic¨ªa Nacional de Ecuador / Xinhua News / Profimedia | Foto:Polic¨ªa Nacional de Ecuador / Xinhua News / Profimedia

***Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare