Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević izjavio je da mu zahtevi studenata na protestima i blokadama nisu jasni, a da, hipotetički, čak i da Vlada padne, Srpska napredna stranke bi sa svojim koalicionim partnerima izabrala novu vladu jer ima većinu na legitimno održanim izborima.
U tom slučaju, ja više ne bih bio na čelu Vlade, već neko drugi iz SNS, rekao je Vučević gostujući na Televiziji K1.
„Nisam stekao utisak da studenti žele da razgovaraju. Oni traže ispunjenje svojih zahteva, ali nisam video konkretan zahtev za dijalog. Vlada je spremna za razgovore, ali u demokratskoj i konstruktivnoj atmosferi, a ne u okolnostima koje nisu produktivne za rešavanje situacije,“ rekao je Vučević.
On je, komentarišući zahteve studenata za otvaranje dokumentacije o rekonstreukciji nadstrešnice i železničke stanice u Novom Sadu, rekao da je „dokumentacija u tužilaštvu“.
„Nejasno mi je kako kolege s Pravnog fakulteta to ne znaju“, naveo je Vučević.
Povodom zahteva koji se odnosi na odgovornost političara, on je odgovorio da je ceo resor koji je nadležan potpuno promenjen.
Zatim je usledio zahtev za krivičnu i pravnu odgovornost. U izuzetno kratkom roku, tužilaštvo je pokrenulo istragu, procesuiralo 13 osoba i odredilo im pritvor, rekao je Vučević.
Sada opet čujemo zahtev za krivičnu i pravnu odgovornost. Pa, već postoji, rekao je Vučević i prokomentarisao to što se na spisku nalazi i njegovo ime.
„Treba jasno reći da oni žele pad cele Vlade i prelazak nadležnosti ka predsedniku Srbije. Međutim, to ne bi ispunilo njihove zahteve, jer njihova namera nije samo pad Vlade, već preuzimanje vlasti. Ni takav scenario ih ne bi zadovoljio, iako do toga neće doći“, izjavio je on.
„Izazova je mnogo. Treba nastaviti velike infrastrukturne projekte nakon onoga što se dogodilo u Novom Sadu 1. novembra, stabilizovati sistem i probuditi optimizam među građanima Srbije. Izazov je i podržati porodice koje su izgubile svoje najmilije, ali i suočiti se s pitanjima poput Kosova i Metohije, geopolitičkih izazova i ekonomije“, naveo je Vučević.
On je ocenio da postoji i „pokušaj radikalizacije političke scene“, „sprovođenja revolucija“ i blokade života“ da sve to „predstavlja svakodnevni kolorit izazova sa kojim se suočavaju vlasti u Srbiji.
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare