Oglas

unnamed_(1)_8875_b
Foto: FoNet
Foto: FoNet

Ponovo vandalizovan Prajd info centar

autor:
27. maj. 2023. 14:19

Nepoznati počinioci bacili su crvenu farbu na izlog Prajd info centra i logo Beograd Prajda. Incident se dogodio u noći između 26. i 27. maja i to je 18. napad na lokal Prajd info centra u Beogradu.

Oglas

Zahtevamo od policije i drugih nadležnih organa da po hitnom postupku procesuiraju počinioce za ovaj napad. Zahtevamo i da pošalju službe koje će očistiti farbu i prekrečiti zidove i time pokazati javnosti da se vandalizam i napadi neće tolerisati. Podsećamo i da je policija rešila samo dva slučaja napada na Prajd info centar, od ukupno osamnaest, i jedino su u tim slučajevima počinioci sankcionisani.Nedavni tragični događaji nam govore o porastu mržnje, nasilja i netolerancije u Srbiji, a ta mržnja i nasilje su u velikoj meri usmereni i ka LGBTI+ zajednici, još od prošlogodišnje zabrane EuroPride-a i fizičkih napada na učesnike i aktiviste.

1685189801-unnamed_2_3000_b-1024x768.jpg
Foto: FoNet | Foto: FoNet

Ovaj napad vidimo kao pokušaj zastrašivanja i pretnju, ali zastrašeni nismo, ne bojimo se i ne skrivamo se pod maskama kao naši napadači. Odlučno nastavljamo da otvoreno promovišemo vrednosti nenasilja, demokratije i jednakosti za sve građane i građanke i nastavljamo da se borimo za sve one koji trpe nasilje, koji su uplašeni i koji žive u manjim, konzervativnim sredinama.BONUS VIDEO: Goran Miletić o šetnji tokom Evroprajda, da li se desila ili ne

Oglas

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=goranmiletioetnjitokomevroprajdadalisedesilailine-novas-rs&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="4145411"]

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare