Generalni štrajk Foto: Vesna Lalić/Nova.rs

Službe bezbednosti u Srbiji su napravile lažnu procenu o ugroženosti državnih institucija, a sve bazirano na prošlonedeljnom performansu opozicije u Novom Sadu koja je iz samo njima znanih razloga ušla u Gradsku kuću sa idejom da je zauzmu i drže u blokadi. Uglavnom, sada se na bazi toga pravi priča kako će organizovane grupe demonstranata iskoristiti akciju „Generalni štrajk“ zakazanu za petak 24.1. kako bi zauzeli zgrade državnih institucija. Zbog toga su angažovane snage policije, BIA i batinaške strukture SNS koje već od juče borave u velikom broju zgrada koje pripadaju instutucijama vlade, gradova i javnih i komunalnih preduzeća, piše u svom autorskom tekstu dr Miroslav Parović iz Narodnog slobodarskog pokreta.

Zvanično objašnjenje je da su to lica angažovana od strane države sa ciljem sprečavajnja nasilne smene vlasti zauzimanjem institucija države. A prava istina je da niko ne planira nasilne akcije i zauzimanje bilo čega, već da Vučić na ovaj način želi da spreči građane zaposlene u javnom sektoru da se priključe akciji „Generalni štrajk“.

Bukvalno, poslednja linija odbrane vlasti je postavljena, a crvena linija za njih je držanje pod kontrolom državnog aparata i birokratije.

Otuda će sutra bukvalno biti organizovana masovna otmica desetina hiljada ljudi, koji će poput talaca morati da borave u zgradama u kojima rade i neće im biti omogućeno da u periodu trajanja protesta izađu na ulicu i eventualno se pridruže studentima i na taj način iskažu svoj demokratski stav.

Naravno, ovo je potpuno nezakonito jer niko nema prava da građanima ograničava slobodu kretanja.

Otuda ljudi zaposleni u državnim institucijama i javnim preduzećima nemaju nikakvu obavezu da poslušaju lica koja će im se predstavljati kao službenici države i koji će tražiti da ne napuštaju radna mesta.

Jako je važno da odziv tzv. državnog sektora na akciju „Generalni štrajk“ bude što veći, jer je dugo to bila ključna baza Vučićevih sigurnih glasača.

Sada je vreme da zajedno sa studentima idemo ka prvoj fazi opšte građanske neposlušnosti i neophodnog zaustavljanja Srbije kako bi mogli da skinemo ovo zlo koje nam je selo na vrat i isisava sve životne sokove.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar