Oglas

Miodrag Zec_220324_foto Vesna Lalic/Radar
Miodrag Zec Foto: Vesna Lalić/Radar
Miodrag Zec Foto: Vesna Lalić/Radar

Miodrag Zec: Mnogo je razloga da studenti dignu glas, društvo klizi u javašluk i nekompetenciju

autor:
10. dec. 2024. 14:27

Univerzitetski profesor u penziji Miodrag Zec izjavio je danas da je mnogo razloga da studenti dignu glas, jer duštvo, kako je ocenio, klizi u javašluk i nekompetenciju.

Oglas

Zec je agenciji Beta kazao da bi jedan od osnovnih studentskih zahteva trebalo da bude da znanje bude osnov za uspeh, a ne podobnost bilo kome i bilo čemu.

"To znači da kada najbolji studenti prava apliciraju u sudski sistem budu priznati i primljeni. Isto da važi za lekare, inženjere, ekonomiste... Kompetencija bi trebalo da bude načelo jednog malog ranjenog društva. Društvo mora izvući najbolje i one koji najviše znaju, ali to, nažalost u Srbiji nije slučaj. Postoji na hiljade primera da je podobnost glavni kanal uspeha, a da kompetencija traži svoj izlaz u inostranstvo, što je tragedija za naciju", rekao je profesor.

1733828837-1733828563399-1024x683.jpg
Foto: Vesna Lalić/Nova.rs | Foto: Vesna Lalić/Nova.rs

Da bi društvo bilo uspešno, dodao je, potrebno je da postoje princip kompetencije i princip podele vlasti.

"Srpsko društvo klizi u javašluk i nekomptenciju", naglasio je.

"Studentima bi trebalo da se pridruže profesori i da se zatraži da se konačno stane na put lažnim diplomama i lažnim univerzitetima. Ako društvo ubija seme znanja u začetku, onda će se desiti da nam lekari u bolnicama na Guglu traže gde se nalazi bubreg. U Srbiji se urušava znanje, a znanje je osnovni kreativni element jedne nacije. Ako to hoće Srbi, sretno im bilo", poručio je profesor Zec.

Više o blokadama fakulteta i studentskim protestima pratite na Nova.rs u blogu uživo.

***

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare