Oglas

1718201759-IMG-a30373c2ae8214752e7223a276b8d648-V-1024x580.jpg
Foto: Slavica Panić/Nova.rs
Foto: Slavica Panić/Nova.rs

Postignut načelni dogovor o početnoj otkupnoj ceni maline

autor:
13. jun. 2024. 15:38

Proizvođači maline i hladnjačari postigli su načelni dogovor o početnoj otkupnoj ceni malne, saopšteno je posle sastanka koje je orgaizovalo Ministarstvo poljoprivrede.

Oglas

Sastanku su se odazvala sva pozvana udruženja, razgovarali su o problemima ali i o mogućnostima za bolji plasman na inostranom tržištu.

RTS je objavio da je dogovoreno da cena maline u otkupu bude 250 dinara, a da se zarada od izvozne cene deli između hladjačara i proizvođača u odnosu 40 prema 60 u korist poljoprivrednika.

Da je postignut načelni dogovor potvrdilo je i Ministarstvo poljoprivrede. Kako prenosi Beta, učesnici sastanka saglasili su se i da se Vladi Srbije predloži formiranje Međuresorne radne grupe za jagodičasto i bobičasto voće, u čiji bi rad bili uključeni svi relevantni akteri, što podrazumeva i predstavnike države i proizvođače i otkupljivače maline.

Takođe, načelno je dogovoreno da se pojača kontrola izvoza maline radi praćenja konačne izvozne cene, kao i da se podrže napori Ministarstva poljoprivrede, Ministarstva finansija i Odbora za poljoprivredu Skupštine Srbije u vezi sa "rekonfiguracijom podsticaja iz budžeta zemlje i da se u potpunosti sagleda agrarni budžet države".

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare