Foto: Andrew Patron/Icon Sportswire / Newscom / Profimedia

Kakva nedelja za srpski tenis. Dugo smo čekali ovako nešto i na kraju dočekali.

Verovali ili ne srpski igrači su skočili ukupno 49 pozicija, a jedini je u minusu Dušan Lajović koji je pao za dve pozicije i sada je 83. na svetu.

PROČITAJTE JOŠ

Ubedljivo najveći skok je napravio Hamad Međedović koji je stigao do 73. pozicije na svetu (najbolji plasman u karijeri) i stigao do 782 boda posle finala u Marseju. Skočio je čak 23 pozicije.

Po 14 pozicija su napredovali Laslo Đere koji je stigao do polufinala turnira u Buenos Ajresu i Kecmanović koji je uspeo da osvoji dve titule u istom danu u Delrej Biču.

Svi pomenuti turniri su iz serije 250.

Đere se vratio u Top 100 i trenutno je 98, dok je Kecmanović sada 42. na planeti sa 1.236 bodova. Đoković je ostao na sedmoj poziciji sa 3.910 bodova.

BONUS VIDEO Đorđe Đoković za Nova.rs o turniru u Beogradu, projektu Dubai i potpunoj životnoj promeni

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar