Sada sledi najteži ispit i finalista Vimbldona iz prošle godine.

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u finale turnira u Kvinsu pobedom nad Marinom Čilićem.

Krajinović je Hrvata savladao sa 6:3, 6:3 i poboljšao rezultat karijere, pritom napravivši veliko iznenađenje.

Čilić već neko vreme igra u odličnoj formi, pokazao je to na Rolan Garosu, ali protiv raspoloženog Krajinovića nije mogao.

Srbina je servis dobro „slušao“, udarci su bili na mestu, pa je samo sat i 21 minut bio dovoljan za veliki trijumf.

Krajinović nije popuštao i oscilirao koliko ume, pa je već u petom gemu uzeo servis protivniku.

Poveo je ekspresno sa 4:2, a onda novim brejkom završio prvi set. U drugom je prevazišao problem u prvom gemu.

Čilić je tada imao čak pet brejk lopti i kada nije iskoristio nijednu, Filip ga je kaznio u četvrtom gemu.

Brejkom je otišao na 3:1, onda je propustio meč loptu na servisu protivnika u osmom gemu i na svoj servis treću meč loptu pretvorio u novi najbolji rezultat karijere na travi.

U finalu će igrati protiv Matea Beretinija i imaće šansu da osvoji prvi trofej posle četiri poraza u finalima Hamburga, Stokholma, Budimpešte i Pariza.

Podsećamo, Čilić je svojevremeno u Kvinsu pobedio i Novaka Đokovića i to u finalu turnira 2018. godine.

Novak titulu na ovom turniru nije uzeo nijednom, mada se svega nekoliko puta takmičio.

BONUS VIDEO: Krajinović na visina zadatka, savladao Andreja Rubljova