Povratak otpisanog

Bugarski teniser Grigor Dimitrov igraće u polufinalu Mastersa u Monte Karlu, pošto je pobedio Huberta Hurkača sa 2:1, po setovima 6:4, 3:6, 7:6.

Meč je trajao dva sata i 29 minuta, a Dimitrov će u polufinalu igrati protiv Alehandra Davidoviča Fokine, koji je prethodno bio bolji od Tejlora Frica.

Dimitrov je u prvom setu iskoristio jedinu šansu za brejk u trećem gemu, a prednost je čuvao sve do kraja prvog dela i konačnih 6:4.

U drugom delu viđen je takođe samo jedan brejk, ali uz više šansi da se protivniku oduzme servis. Uspešniji je bio Poljak koji je pri rezultati 3:2 napravio ključnu prednost i na kraju poravnao rezultat u setovima.

Treći i odlučujući set bio je najneizvesniji, a Hurkač je čak i servirao za pobedu.

Najpre je Grigor ispustio servis odmah na startu seta, da bi izjednačio odmah u sledećem gemu. Oba tenisera su držala svoj servis sve do rezultata 4:4, kada je Dimitrov ispustio servis gem i omogućio rivalu da servira za pobedu.

Hurkač nije uspeo da overi pobedu u narednom gemu, a Dimitrov je propustio dve brejk i meč lopte pri rezultatu 6:5.

Otišlo se u taj-brejk u kom je pribraniji i bolji bio Dimitrov te je sa 7:2 odneo pobedu vrednu polufinala.

U preostala dva četvrtfinalna duela sastaju se Janik Siner i Aleksandar Zverev, odnosno Stefanos Cicipas i Dijego Švarcman.