Oglas

profimedia-0864050035
Novak Đokovič Foto: Valery HACHE / AFP / Profimedia
Novak Đokovič Foto: Valery HACHE / AFP / Profimedia

Đoković se mučio i osvetio se Musetiju: Prošao u četvrtfinale Monte Karla, ali jedan detalj brine sve u Srbiji

11. apr. 2024. 14:22
>
11. apr. 2024. 16:50

Najbolji teniser planete Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Monte Karlu pobedom nad italijanskim igračem Lorencom Musetijem sa 7:5, 6:3.

Oglas

Đoković je u dva seta uspeo da se revanšira Italijanu za poraz baš na ovom mestu, mada nije prikazao svoj najbolji tenis.

Prvi turnir za šljaci, u sezoni koja svakako nije krenula idealno i već drugi protivnik je bio neugodni i motivisani Italijan, pa je Novak morao dobro da zapne da bi ga pobedio.

Na kraju je to uspeo i plasirao se u narednu rundu gde ga čeka Aleks De Minor, australijski igrač koji je u dobroj formi u poslednje vreme.

Museti je tokom većeg dela meča igrao sa boljom energijom i kao da je bio svestan da će morati da rizikuje i traži linije da bi pobedio.

Jednom je to već uspeo da uradi na istom mestu i u istoj fazi turnira i bilo je pitanje samo koliko je Novak želeo da se revanšira za taj poraz iz prošle godine u Monte Karlu.

1712844762-12152435-1024x677.jpg
Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER | Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

I isprva se videlo da, niti Đoković podseća na onog iz meča sa Romanom Safjulinom, niti da je Museti ista klasa igrača kao Roman.

Italijan je to stavio do znanja brejkom već u prvom gemu meča. Srbin je od starta pravio neče čudne i nekarakteristične greške.

U drugom gemu su tako dve loptice otišle preduboko u aut, poklonio je gem protivniku i tek onda počeo da polako pronalazi ritam.

Upisao se na semafor bez izgubljenog poena, pa se u četvrtom gemu razigrao i počeo da napada Musetija dok su jeftine greške postale sve ređe.

1712844966-12152460-1024x686.jpg
Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER | Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Nisu potpuno iščezle, a neobično je i da je publika pomogla Đokoviću tako što mu je zviždala u osmom gemu.

Dotle je Musetijev bekhend još uvek radio veoma dobro, imao je Italijan i zicer na 40:0 za 5:3 i promašio je.

Tada je Novak ukazao sudiji Mohamedu Lajaniju da je pogrešio i da je jedna od prethodnih loptica bila u autu, a publika je počela da zviždi.

To je razbudilo Novaka koji se od 40:0 vratio u igru do brejka i 4:4, da bi novim brejkom u 12. gemu "ukrao" set Musetiju.

1712846844-12152438-1024x725.jpg
Novak Đokovič Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER | Novak Đokovič Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Na startu drugog je Novak prvi stekao prednost brejka, ali je Museti prvi zapretio i u prvom gemu imao 15:30 i inicijativu na servisu prvog reketa sveta.

Na 15:30 je Novak dobio poen u dugoj razmeni i čini se da je to slomilo Musetija u gemu, ali i da je ostavilo traga i u narednom.

Servis mu je stao, nije pogađao tako kako je hteo, Đoković mu je čitao udarce savršeno i strpljivo sačekao nekoliko ishitrenih udaraca protivnika za brejk i 2:0.

Usledila je razmena brejkova sve dok Đoković nije uspeo da se odlepi na 4:1. Museti je tada proigrao, Novak je delovao kao da se bori za dah i Italijan je u sedmom gemu imao brejk loptu. Uz malo sreće je uspeo da se vrati u igru, ali nije dugo potrajalo.

Đoković je novim brejkom za 5:3 prelomio meč i plasirao se u narednu rundu turnira, koji je osvajao 2013. i 2015. godine.

Đoković - Museti 2:0 (7:5, 6:3)

37 Objava

11.04. 16:55

KRAJ! Novak je u četvrtfinalu Monte Karla

Dva sata tenisa bila su dovoljna da Đoković slomi otpor rivala, koji mu je u poslednjem gemu bio lak zalogaj. Đoković je bez izgubljenog poena završio posao sa 6:3, ali je ostalo kao briga to što se fizički poprilično namučio. Bio je posle svega nasmejan, što je bar jedan dobar nagoveštaj.

profimedia-0864057484
Novak Đokovič Foto: Valery HACHE / AFP / Profimedia | Novak Đokovič Foto: Valery HACHE / AFP / Profimedia

11.04. 16:47

Spektakularan ritern vredan brejka, Đoković na pragu pobede

Novak je osvojio tri poena za nove brejk lopte, počeo je da udara malo preciznije, a kad je opet ostao bez snage, Museti je uzeo poen za 30:40. To nije bilo dovoljno, jer je Đoković riternom poslao žestoku paralelu i udarcem uz liniju je peti put uzeo servis Musetiju za 5:3.

11.04. 16:42

Šta se ovo dešava sa Novakom, kao da se bori za dah?!

Ostao je Novak bez snage u jednom od prvih poena u sedmom gemu, ali je onda išao na preciznost i na 30:15 raspalio viner iz forhenda od 152 kilometra na sat za 40:15. Nije to bilo dovoljno. Museti je "oteo" dva poena Đokoviću koji je na brejk lopti dobio opomenu od sudije zbog prekoračenja vremena za servis. Museti je i dalje u igri jer se Novak muči u svakom poenu, kao da nema snage i ne može da dođe do daha.

11.04. 16:35

Izvukao se Museti, moglo je sve da bude rešeno

Osvojio je Đoković dva poena za 0:30, onda je Museti na 15:30 pronašao fantastičan forhend sa mnogo spina koji je probio Novakovu odbranu. Đoković je u ovom gemu dvaput slao lopticu u mali aut. Ni ritern Đokovića nakon toga nije bio dobar i Museti se izvukao.

1712846082-12152433-1024x663.jpg
Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER | Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

11.04. 16:29

Ovako to rade majstori

Đoković je napokon odigrao jedan gem bez većih problema, posle tri uzastopna u kojima smo viđali brejkove. U pravom trenutku reklo bi se, jer je Museti uzeo samo jedan poen i gubi sa 4:1.

11.04. 16:24

Muče se obojica, ali Đoković se opet odlepio

Po dva poena za svakog od igrača, Novak je odigrao jedan dobar volej na mreži do 30:30, pa je Museti forhendom ostavio Srbina "ukopanog" na osnovnoj liniji za 40:30. I opet je uspeo da preokrene! Vezao je tri poena, muči se vidno i Museti i zbog toga ni on ne igra najbolje što može.

11.04. 16:17

Novak je odmah prokockao brejk

Dva mekana i mlaka poena Novaka u trećem gemu, pa onda jedna greška Musetija. Izbacio je lopticu van igre za 15:30. A onda je Museti odigrao neverovatan poen i pasing za brejk loptu. Đoković je imao dobijen poen, drajv volej je poslao na reket Italijanu i Lorenco je to kaznio za 15:40. Ponovio je volej, ali ne i epilog Novak u narednom poenu za 30:40, ali nije sprečio brejk jer je forhend poslao daleko u aut preko osnovne linije.

1712844966-12152460-1024x686.jpg
Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER | Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

11.04. 16:10

Ma tako se to radi - brejk Đoković!

Izgubio je Museti prva dva poena na svom servisu (0:30), izgleda da ga je poremetilo malo to kako se završio prethodni gem i nije više u ritmu. Servis je Italijanu takođe stao, a Đoković ga je častio lošim slajsom za 15:30. Pročitao je Đoković rivala na forhendu kada je Lorenco imao praktično zicer iz polja. Umesto toga je poen nastavljen, Museti je pogrešio i Đoković je došao do dve brejk lopte, a onda pasing šotom uzeo brejk!

11.04. 16:07

Museti, nemoj to sada!

Uzeo je Museti dva poena i odmah zapretio sa 15:30 na servisu Đokovića, pa je Novak morao da uzme četvrti poen da ne bi uveo ovaj gem u napetu završnicu. Uradio je to posle veoma duge i teške razmene u kojoj se uglavnom branio i poravnao na 30:30. Ta razmena je na kraju presudila u gemu i Novak je u dva sledeća poena lagano završio posao.

11.04. 15:59

Mentalna gromada

Novak je izdržao najveće mentalne udarce, ostao miran i to naplatio. Pri rezultatu 30:30 na 6:5 se videlo da se ruka Musetija skratila. Novak je najpre napao, a onda je Italijan napravio i duplu servis grešku kojom je poklonio set Srbinu.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare