Novak Đoković Novak Djoković
Novak Đoković Foto: EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Novak Đoković pobedio je Janisa Ksilasa u Dejvis kup meču Srbije i Grčke u Pioniru (6:0, 6:1) ya samo 45 minuta.

Srbija već vodi sa 2:0 protiv Grčke jer je Miomir Kecmanović pobedio Aristotelisa Tanosa pre ovog meča sa 6:3, 6:3.

Meč pred punim tribinama Pionira je trajao izuzetno kratko pošto je četvrti teniser sveta odličnom igrom „razbio“ Grka, za 766 pozicija slabije rangiranog na ATP listi.

Đoković je u oba seta seta bio ubedljiv, u prvom setu protivniku nije dopustio nijedan gem.

Srpski teniser je drugi set osvojio uz samo jedan izgubljen gem i to pri rezultatu 5:0.

Duel između Srbije i Grčke nastavlja se u nedelju od 13 časova dubl mečom u kojem će igrati Đoković i Hamad Međedović protiv Petrosa Cicipasa i Demetrisa Azoidesa.

Posle parova, slede preostala dva singla. Prema rasporedu, Đoković će igrati protiv Aristotelisa Tanosa, dok će se Miomir Kecmanović sastati sa Janisom Ksilasom.

Reprezentacija koja prva dođe do tri pobede obezbediće plasman u Svetsku grupu Dejvis kupa za 2025. godinu.

Đoković – Ksilas 6:0, 6:1

Đoković - Ksilas 6:0, 6:1