Oglas

Halina Konopacka Classic meeting in Warsaw, Poland - 22 Jun 2025
Foto: Olimpik/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia
Foto: Olimpik/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Bolan kraj za Milicu Gardašević, Srpkinja ostala bez finala Svetskog prvenstva

13. sep. 2025. 11:25

Milica Gardašević, srpska atletičarka, nije uspela da se plasira u finale Svetskog prvensta u atletici.

Oglas

Gardaševićeva je u kvalifikacije ušla kao jedan od favorita za prolaz dalje, ali je usledio razočaravajuć nastup.

U prvoj seriji je preskočila 6.41, što se ispostavilo kao najbolji skok dana.

Na preostala dva nije uspela da preskoči 6.40 (drugi je bio 6.34, treći 6.38), a to nije bilo ni blizu dovoljnog za prolaz dalje, pošto je granica bila 6.60.

Gardaševićeva je na kraju bila 21.

U finale su se plasirale Tara Dejvis Vudhol iz SAD (6.88), zatim Hilari Kpača iz Francuske (6.85), Agate de Souza (Portugal, 6.81), Kler Brajant (SAD, 6.72), Natalija linares (Kolumbija, 6.66), Polin Hondema (Holandija, 6.66), Kaniša Burks (SAD, 6.63), Šantel Maloun (6.62), Maja Askag (Švedska, 6.61) te Esra Ovis (Egipat, 6.60).

Ovako je zaokružen loš dan za srpski sport, pošto ni Armin Sinančević nije uspeo da prođe kvalifikacije - bio je 16. sa hicem od 20.18.

Svetsko prvenstvo u atletici: Skok udalj - kvalifikacije

11 Objava

13.09. 12:45

Kraj za Milicu Gardašević

Preskočila je u trećem pokušaju 6.38.

13.09. 12:40

Gardašević trenutno 21.

Mora da preskoči 6.58 za prolaz dalje.

13.09. 12:20

Loš i drugi skok srpske atletičarke

Nije bila ni blizu - drugi skok je bio slabiji od prvog, 6.34, pa će imati još jednu šansu da dođe do željenog rezultata. Trenutno je 19, a za prolaz će biti potrebno da skoči bar preko 6.56, koliko ima Italijanka Larisa Japikino.

13.09. 12:18

Još dve atletičarke prošle u finale

Ilari Kpača iz Francuske preskočila je 6.85, dok je Marte Koala iz Burkine Faso nadmašila normu za centimetar - 6.76.

13.09. 12:17

Krajnje bizarna situacija

"Pukla" je zvanična statistika na sajtu WorldAthletics, pa zasad nema informacija ko je sve prošao i kakvi su skokovi.

13.09. 11:54

Generalno ne preterano dobri nastupi

Samo jedna takmičarka je uspela da preskoči kvalifikacionu normu za finale i na taj način prođe dalje - Tara Dejvis Vudhol. Amerikanka je preskočila 6.88, a norma je 6.75. Drugi najbolji rezultat u prvoj seriji ostvarila je Šantel Maloun sa Britanskih Devičanskih ostrva - 6.62.

13.09. 11:50

Evo je Milica

Gardaševićeva je u prvoj seriji skočila samo 6.41. Mora bolje od ovoga za finače.

13.09. 11:41

Zasad zadatak nije previše težak za srpsku atletičarku

Gardaševićeva je u sezoni najvieš skočila 6.75, dok je od 14 atletičarki koje su dosad skakale samo jedna bila bolja od tog rezultata u prvoj rundi - Tara Dejvis Vudhol iz SAD je skočila 6.88. Inače, Amerikanka je i prvi favorit za zlato, ujedno jedinu medalju koja joj nedostaje u bogatoj kolekciji.

13.09. 11:38

Zanimljiva informacija i podsetnik

Pre dve godine na Svetskom prvenstvu zlato je osvojila Ivana Španović, tada Vuleta.

 

13.09. 11:35

Kako ide proces kvalifikacija?

Takmičarke su podeljene u dve grupe od po 18 skakačica udalj, a u finale će proći najboljih 12. Svaka skakačica ima po tri pokušaja da ostvari najbolji mogući rezultat.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare