Angelina Topić

Angelina Topić je postala svetska prvakinja u skoku uvis na Svetskom prvenstvu za juniore održanom u Limi, glavnom gradu Perua.

Topić je bila bez konkurencije u borbi za zlato, jedina je preskočila letvicu postavljenu na visinu od 1,91 metar, čime je objedinila titule evropske i svetske prvakinje do 20 godina. Ranije je bila i najbolja evropska skakačica uvis u kategoriji do 18 godina, sa skokom od 1,92 metra u Jerusalimu.

Srebrnu medalju u Limi osvojila je Izabel Luison iz Australije, a bronzanu Karmen Brus iz Estonije, obe sa preskočenih 1,89 metara.

Nastup Angeline Topić bio je neizvestan zbog povrede u kvalifikacijama na Olimpijskim igrama u Parizu, ali je uspela da se oporavi i vrati u formu za manje od četiri nedelje. Ovo je druga medalja za Srbiju u Peruu, nakon što je Luka Bošković osvojio srebro u skoku udalj.