Bolan poraz "orlova"...

Rukometaši Srbije poraženi su od Mađarske rezultatom 28:27 u meču 2. kola C grupe Evropskog prvenstva u rukometu.

Utakmica je od samog početka najavljivala veliku borbu, Srbija nije uspevala da nametne svoj ritam, pa su nakon što su „orlovi“ stekli prednost od dva gola (7:5) i promašili napad za tri gola viška naši severni susedi ubacili u brzinu više i (pre)lako vezali četiri gola za preokret, a potom poveli i 13:10.

No, prvo poluvreme završeno je serijom Srbije od 3:1 (14:13 za Mađare), pa je postojala nada da bi u drugom poluvremenu moglo da dođe do preokreta.

On se i dogodio u prvim minutima drugog dela, uspela je Srbija ozbiljno da pripreti, ne samo da je izjednačila (14:14) već je imala i nekoliko prilika da dođe do preokreta, ali je od rezultata 18:18 igra izabranika Tonija Đerone stala.

Mađari su vezali ponovo četiri gola (22:18), potom stigli i do 25:20, i činilo se da bi Srbija mogla da doživi pravi debakl.

Ipak, nisu se predali „orlovi“, uspeli su da smanje prvo na 27:25, a potom u poslednjem minutu i da priđu na samo gol minusa (28:27).

Mađari su na kraju slavili i sa dve pobede obezbedili prolaz, dok Srbija ima nadu u poslednjem kolu. Da bi prošli dalje neophodno je da savladaju Crnu Goru što ubedljivije, ali i da Island izgubi od Mađarske, pa bi Srbija obezbedila mesto u drugoj fazi na osnovu bolje gol-razlike od Islanđana.

Srbija – Mađarska 27:28 (13:14, 14:14)

Dvorana: OIlimpijska (Minhen); Sudije: Lars Jorum, Havard Kleven (Norveška)

Srbija: Cupara, Milosavljev, Vorkapić 5, Abutović, Borzaž 5, Milosavljević, Radivojević, Ilić N 4, Pušica, Ilić V, Orbović 2, Vejin, Kukić 2, Đorđić 2, Pešmalbek 2, Marsenić 2

Mađarska: Palasiks, Bartuč, Sipos 2, Boka, Krakovski, Ligetvari, Mate 5, Fazekas, Banhidi 10, Zita 2, Ancsin, Bodo, Ilić, Rosta 2, Lekai 3, Hanuš