Spektakl.

Kenijski atletičar Evans Čebet i njegova sunarodnica Helen Obiri pobednici su maratona u Bostonu.

Čebet je drugu godinu zaredom slavio u Bostonu, a novi trijumf ostvario je vremenom od dva sata, pet minuta i 54 sekunde.

Ovo je ujedno prvi put posle 2008. godine da neko zabeleži drugu uzastopnu pobedu. Poslednji put to je uradio Kenijac Robert Kipkoeč Čeriot.

Drugo mesto u današnjoj trci zauzeo je Gebrijel Gej iz Tanzanije (dva sata, šest minuta, četiri sekunde), a treći je kroz cilj prošao Kenijac Benson Kipruto (dva sata, šest minuta, šest sekundi).

Dvostruki uzastopni olimpijski prvak i svetski rekorder u maratonu Kenijac Eliud Kipčoge, svoje prvo učešće u Bostonu završio je na šestom mestu.

U ženskoj konkurenciji pobedu je ostvarila aktuelna olimpijska vicešampionka Helen Obiri. Ona je trku u Bostonu završila za dva sata, 21 minut i 38 sekundi, a drugo mesto je pripalo takmičarki iz Etiopije Amane Beriso (2:21,50).

Na pobednički podijum popela se i Izraelka Lona Salpeter (2:21,57).

BONUS VIDEO Vilagoš: Birala sam između rukometa i atletike, izabrala sam pravi put