AP Photo/Eric Gay

Košarkaši Denver nagetsa poraženi su od ekipe San Antonio Sparsa rezultatom 121:120 u pretposlednjem kolu regularnog dela NBA lige, a srpski košarkaš Nikola Jokić ostvario je dabl-dabl učinak na meču.

Denver je nedavnim trijumfom protiv Minesote uspeo da u direktnom okršaju dođe do liderske pozicije u Zapadnoj konferenciji NBA lige, ali su, porazom od poslednjeplasiranog San Antonija, Nagetsi ispustili prvo mesto.

Domaći su vodili sa 68:50 na poluvremenu, u trećoj deonici dva put su imali po 23 poena prednosti, ali je San Antonio uspeo da preokrene i u poslednjoj sekundi slavi.

U poslednjem minutu utakmice, prvo je Majkl Porter Džunior promašio trojku, a Grejem je iz polaganja došao do svog devetog poena, smanjivši na 120:119. Nikola Jokić je potom otvorio sebi šut, ali je lopta iskliznula iz obruča, Džons je našao Grejema koji je ponovo poentirao, ovaj put iz floutera, koji je izazvao veliko slavlje uz zvuk sirene.

Prethodno, imao je Vembanjama i jednu efektnu blokadu protiv Jokića, što je bio uvod u ovakav rasplet meča.

Jokić je postigao 22 poena, uz 12 asistencija i sedam skokova, a u timu Denvera Džamal ​​Marej je bio najbolji sa 35 poena.

Viktor Vembanjama je bio najbolji pojedinac u pobedničkom timu sa 34 poena i 12 skokova. Sandro Mamukelašvili je dodao 21 poen uz 12 skokova.

U poslednjem kolu NBA lige Denver će gostovati ekipi Memfisa u nedelju uveče, ali sada mnogo toga zavisi i od rezultata Minesote i Oklahome.