Dva neočekivana rezultata

Košarkaši Mege pobedili su Cedevita Olimpiju rezultatom 88:75 u razigravanju od 5. do 8. mesta na ABA Superkupu u Podgorici.

Mega je nakon tesnog poraza od Partizana ponovo pokazala da će ove sezone biti i te kako konkurentna u ABA ligi, pošto je protiv Cedevite vodila skoro celu utakmicu.

Već krajem prvog poluvremena Mega je imala dvocifrenu prednost, ona je u trećoj deonici dodatno uvećana, a u četvrtoj četvrtini je pobeda samo potvrđena.

Najbolji u redovima Mege bio je Nikola Topić sa 21 poenom i tri asistencije, dok su Andrija Jelavić i Uroš Plavšić ubacili po 14 poena uz ukupno 16 skokova.

Kod Cedevite Grogor Glas se istakao sa 14 poena, dok je Jaka Blažič imao 11 poena i sedam skokova.

Mega će u sredu igrati protiv Zadra od 15 sati, pošto je hrvatski tim savladao FMP sa 77:71.

Zadar je u prvoj četvrtini napravio ogromnu prednost (32:12), „panteri“ su uspeli da se vrate do poluvremena na minus od 11 poena, a pred poslednju deonicu imali su samo poen zaostatka.

Ipak, Zadar je u završnici bio bolji, te nije dozvolio preokret, iako je igrao bez dva ponajbolja igrača.

Lovro Mazalin je bio najbolji u Zadru sa 26 poena i sedam skokova, dok je Arijan Lakić imao 14 poena.

Kod FMP-a Luka Ašćerić i Voker su imali po 16 poena.

FMP će u sredu igrati protiv Cedevite od 12 sati.