Košarkaši Mursije plasirali su se u finale španske lige, pošto su sa 3-2 u seriji bili bolji od Unikahe.

Polufinalna serija ova dva tima bila je izuzetno čudna, jer nije viđena niti jedna pobeda domaće ekipe. Mursija je iznenadila sa prve dve pobede u gostima, ali onda na domaćem terenu nije završila posao, već je to uradila u Malagi.

Rezultat pete utakmice bio je 70:79 za Mursiju, koja u finalu ide na megdan Real Madridu, koji je deklasirao Barselonu sa 3-0.

Unikaha je bolje otvorila majstoricu, pa je vodila sa 25:14 nakon prve deonice. Ipak, Mursija je zategla odbranu, dozvolila rivalu samo sedam poena u drugoj deonici, te došla do 32:31 na poluvremenu.

Ekipe su bile efikasnije u drugom poluvremenu, smenjivale su se u vođstvu tokom treće četvrtine, a Unikaha je početkom četvrte došla do 63:55. Usledila je serija gostiju 2:10, Unikaha je uspela da odgovori i povede sa 70:69, ali je Mursija u završnici bila mnogo bolja i završila utakmicu sa 0:10.

Najbolji u dresu Mursije bili su Troj Kupejn i Dilan Enis, bivši košarkaš Crvene zvezde, sa po 19 poena, dok je Hauard Sent-Ros imao 10 poena.

Kod Unikahe je najefikasniji bio Kendrik Peri sa 14 poena, dok je Dilan Osetkovski imao 12.

Ovo je ujedno bio i revanš Mursije Unikahi za poraz u polufinalu FIBA Lige šampiona ove sezone.