Nema im ravnih.

U fantastičnoj formi nalaze se igrači Nju Orleans Pelikansa, a to su dokazali i trijumfom nad ekipom Finiks Sansa rezultatom 129:124.

Sansi su bolje otvorili meč, u prvoj četvrtini su imali i prednost od devet poena (29:20), ali su igrači tima iz Luizijane uzvratili, napravili preokret pre poluvremena, pa je do kraja drugog kvartala viđena velika borba i egal, da bi nakon 24 minuta igre Sansi imali višak od jednog poena, 58:57.

U drugom poluvremenu Finiks je čuvao prednost sve do 66:65, kada su Pelikansi preuzeli stvar u svoje ruke i došli do velikih +15, 90:75.

Ipak, poen po poen Sansi su smanjivali razliku, od 107:95 za Pelikanse stigli do 111:111, a meč je otišao u produžetak rezultatom 117:117.

U dodatnih pet minuta Finiks je imao poen prednosti (120:119), ali je usledio odgovor u visu serije od deset vezanih poena kojom je Nju Orleans pobegao na 129:120 i rešio pitanje pobednika.

Sansi su prvi na Zapadu sa 18 pobeda i osam poraza, dok Finiks zauzima četvrto mesto sa 16-11.

Pelikanse je do pobede predvodio Vilijamson sa 35 poena, Mek Kolum je brojao do 29, dok je Deandre Ejton ubacio 28 poena uz čak 12 skokova.