Košarkaši Cibone pobedili su kao domaćini ekipu Primorske sa 91:50, u utakmici petog kola ABA lige.

Bio je to drugi trijumf Zagrepčana ove sezone u regionalnom takmičenju, i to posle tri uzastopna poraza, a do ubedljivog trijumfa predvodio ih je Josip Bilinovac.

On je utakmicu završio sa 21 poenom, Lovro Gnjidić i Krešimir Radovčić su postigli po 11, a Igor Marić i Roko Prkačin po deset.

Kod gostiju najefikasniji je bio Urban Durnik sa 13 poena, dok su po 12 upisali Erjon Kastrati i Jurij Macura.

Primorska se još nekako držala do poluvremena, kada je gubila sa deset razlike (37:27), da bi u drugom poluvremenu doživeli pravi debakl.

Tako je slovenačka ekipa nastavila negativnu seriju, ovo im je bio peti poraz u isto toliko utakmica.