Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Crne Gore u meču drugog kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo sa 2:0.

U veoma teškoj utakmici “orlove” su do pobede vodili Dušan Tadić i Dušan Vlahović koji je postigao dva gola u 78. i 92. minutu.

Selektor “orlova” Dragan Stojković Piksi sigurno neće biti zadovoljan igrom svoje ekipe u prvom delu, ali nakon ulaska Vlahovića i promena sve je krenulo na bolje.

Nemanja Gudelj – Bez većih grešaka igrao je Gudelj tokom prvog dela, ali se nije istakao nijednim potezom. Preslikano je igrao i u drugom delu, uz po koje dobro dodavanje. – 6

Filip Đuričić – Greška u 8. minutu i lako ispadanje u odbrani unelo mu je nesigurnost, te je do kraja prvog poluvremena bio u kontra ritmu iz kog nije uspeo da izađe. Piksi je to primetio i umesto njega u igru je uveo Andriju Živkovića u 45. minutu. – 5,5

Marko Grujić – Kao i većina fudbalera Srbije vezni fudbaler Porta je bio gotovo neprimetan u prvom delu. Nekoliko lopti je jeftino prodao na sredini terena, dok je jedini dobar potez bila asistencija za Mitrovića. Do izmene nije grešio, ali je mogao više u napadačkom delu igre. – 6

Ivan Ilić – Vezista “orlova” je igrao u principu toplo-hladno. Za svaki dobar potez usledio je jedan loš, te nismo mnogo videli od njega u prvom delu. Zbog toga se Piksi odlučio da ga zameni u 45. minutu, a umesto njega šansu je dobio Dušan Vlahović. – 5,5

Aleksandar Mitrović – Stefan Savić je neutralisao najboljeg strelca u istoriji “orlova” u prvom delu, te je samo jednom Mitrović uspeo da se izbori za poziciju za šut. Nastavio je borbu sa Savićem i u drugom delu, uz nekoliko sjajnih kombinacija sa Vlahovićem i Tadićem. Ostao je bez energije na kraju, ali je popravio utisak u drugom delu. – 6,5

Dušan Tadić – Jedini igrač koji je probao da napravi nešto u prvom poluvremenu. Konstantno je tražio loptu, ulazio u sredinu da kreira, ali nisu mogli saigrači da ga isprate. Bio je najkreativniji igrač “orlova” i u drugom poluvremenu i moža i najbolji igrač Srbije na ovom meču – 7

Sergej Milinković Savić – Gotovo da je svaku loptu slao unazad ka odbrani, zbog čega je Srbija izgubila dosta na kreativnosti tokom prvog dela. Nije ulazio u šanse, a isto tako nije ih ni kreirao. Pokušao je da uradi nešto više u drugom delu, ali mu to nije pošlo za rukom. Ipak, bio je smiren i nije grešio tokom pritiska Crne Gore. – 6

Andrija Živković – Imao je nekoliko dobrih prodora po desnoj strani, doneo je napadački sjaj Srbiji, ali je uz to pravio i greške, te je svakako mogao bolje. – 6

Dušan Vlahović – Za 45 minuta pokazao je koliko je važan za reprezentaciju Srbije. Iako je promašio dve šanse nije odustao i postigao je važan gol za “orlove”. Uspeo je da kruniše sjajnu partiju drugim golom u sudijskoj nadoknadi. – 8

Saša Lukić – Ušao je u igru u 80. minutu, a onda povukao kontranapad i asistirao Vlahoviću za drugi pogodak na meču.