Oglas

Crvena Zvezda vs Celtic, UEFA Europa League 2025/2026, round 1
photo by Pedja Milosavljevic/STARSPORT
photo by Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Milojević odbio da odgovori na jedno pitanje, objasnio šta je prelomilo meč sa Seltikom: "Očekujem da ćemo biti sve bolji i bolji..."

25. sep. 2025. 00:28

Vladan Milojević, trener Crvene zvezde, održao je konferenciju za medije nakon meča sa Seltikom (1:1), u prvom kolu prve faze Lige Evrope.

Oglas

Zvezda i Seltik su nam zaista pružili odličnu fudbalsku predstavu, a podela bodova je najpravednija.

"Dobra, sadržajna utakmica. Obe ekipe su igrale za pobedu. Dobar protivnik. Prvo poluvreme, nismo uspevali da izađemo u pritisak, pokušavali smo da skratimo prostor, a sve probleme smo dobro rešavali. Možda smo mogli bolje da reagujemo rasporedom igrača, tražili smo da imamo posed, da mi dominiramo, da izbacimo Seltik iz zone konfora. Znali smo da će probati da vrše pritisak, pogotovo na zadnju liniju. Desio se taj 'blekaut' (pomračenje), Mateus nas je spasao u 2-3 situacije. Kad smo se iščupali, očekivali smo da sa dodatnom energijom možemo da ugrozimo gol Seltika", počeo je Milojević.

Mogla je Zvezda nakon prvog da postigne i drugi gol, a opet su je skupo koštale defanzivne greške.

"Nismo bili dobro postavljeni u zadnjoj liniji. Ostavili smo mnogo prostora da dolaze iz drugog plana i tako nas ugrožavaju. Teško je da se vratite protiv ovakvih protivnika. Ekipa je pokazala karakter, veoma brzo smo postigli izjednačujući gol. Na krilima gola i energije mislim da je i maestralni potez Arnautovića, šansa Ivanića je prelomila."

Zvezda se mogla smatrati blagim favoritom zbog domaćeg terena, pa remi više ide na ruku Seltiku.

"Sigurno nikad nisam zadovoljan kad ne pobedimo, bod je bod, idemo dalje. Imamo još dosta utakmica. Čestitam igračima dali su sve od sebe, borili su se kao lavovi. Ostalo je da analiziramo i da se okrećemo sledećoj utakmici."

Upitan je šta se desilo početkom drugog poluvremena, kada je Seltik bio dominantan i zato je nagrađen golom.

"Kad se desi 'blekaut', ne znate. Moraću da pogledam utakmicu, da analiziram. Gospodin Rodžers, ako se ne varam, rekao je da su izašli mnogo agresivnije, na to nismo odgovorili. Volim da imam ekipu koja igra agresivno, prva ispred lopte, na igraču... Nismo uspevali, koristili su svaku našu pukotinu. Uđe voda do grla i onda spasavaj se ko može, imali smo sreće. Mateus nas je iščupao iz 2-3 situacije."

Novinare je zanimalo i šta je sa Radonjićem, koji je na poluvremenu napustio teren.

"Nemanja je tražio izmenu. Počeli su da ga hvataju grčevi."

Upitan je Milojević i zašto je izvršio samo tri izmene (jedna u nadoknadi), a njegov kolega svih pet, uz mišljenje novinara da Zvezda u nekim situacijama nije imala ideju kako da izvede aut.

"Je l' moram da izvršim pet izmena? Ne bih da odgovorim na to pitanje."

Zvezdi sada slede dva teška gostovanja u Portugalu u Ligi Evrope, a rivali su Porto i Braga.

"Zadovoljan sam igrom Teba, ovo mu je prva utakmica (u Evropi). Imamo obaveze i u prvenstvu. Kvalitetan igrač, treba mu vremena. Danas je odigrao dobro. Očekujem da ćemo biti sve bolji i bolji - da imamo pomak, imamo prostora da napredujemo. U fudbalu vremena nema, svaka utakmica je bitna, svaki bod, ja se nadam da ćemo što pre doći na najviši nivo i individualno i timski."

Prokomentarisao je i igru Bruna Duartea, koji nije postigao gol, ali je mnogo radio za ekipu, pogodio je i rašlje, učestovao u akcijama i stvaranju šansi...

"Bruno je značajan i dobar igrač. Njegova prirodna pozicija je da igra iza špica. Dosta je dobar u kombinatorici. Odigrao je veoma kvalitetnu utakmicu. Značajan je bio i protiv Leha u gostima, bio je igrač utakmice. Želeli smo kombinatoriku sa njim, zadovoljan sam njegovim učinkom i profesionalizmom", zaključio je Milojević.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare