Brazilac nije imao sreće.

Fudbaleri Al-Hilala savladali su sa 2:0 Al Šabab na domaćem terenu u meču 8. kola domaćeg šampionata.

Od početka su na terenu srpski reprezentativci Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić, ali ponovo se muče protiv slabijeg protivnika, baš kao i u prethodnim utakmicama.

Iako su ovog leta u Hilal stigle zvezde evropskog fudbala, prva šansa došla je tek u 26. minutu. Tada je Mitrović izborio penal, koji je sudija poništio nakon konsultacije sa VAR sobom.

Mitrović se već spremao da ga izvede, ali je promena odluke razočarala sve. Ipak, u 36. minutu Sergej je oboren i sudija je sada pokazao na belu tačku.

Loptu je umesto Mitrovića uzeo Nejmar, a to se ispostavilo kao pogrešan izbor i golman mu je odbranio udarac.

Sve se to vratilo u 76. minutu kada je Mitrović iskoristio magiju Nejmara koji je nanizao nekoliko protivničkih igrača i asistirao Srbinu, koji je nakon promašaja pogodio mrežu za 2:0. Prvi gol za Al-Hilal postigao je Kalidu Kulibali u 68. minutu.