Fudbaleri Bajern Minhena poraženi su od Bohuma sa 4:2 u meču 22. kola Bundeslige na gostujućem terenu.

Bohum je iznenadio favorizovanog rivala, iako je Bajern od devetog minuta vodio sa 1:0 golom Roberta Levandovskog.

Slavni minhenski klub je ubrzo počeo da dobija jedan za drugim šamarom. Prvo je u 14. minutu Kristofer Antvi-Ađej izjednačio na 1:1.

Zatim je od 38. do 44. minuta usledilo „pomračenje svesti“ bavarskog giganta i tri primljena gola.

Jirgen Lokadija je pogodio u 38. minutu za 2:1 u korist Bohuma, Kristijan Lokadija je samo dva minuta kasnije postigao pogodak za 3:1, da bi košmarno poluvreme Bajerna zaokružio Gerit Holtman.

On je u 44. minutu dao gol za 4:1, posle čega je u nastavku Bohum imao šansu i za peti gol.

Pogodak Antvi-Ađeja je u 49. minutu poništen zbog ofsajda, samo tri minuta kasnije je Levandovski mogao da smanji zaostatak na 4:2, ali mu je blokiran udarac.

Gledajte Bundesligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Bundeslige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

S peterca je promašio u 63. minutu, Holtman je 120 sekundi kasnije gađao pored stative, a na drugi gol Bajerna čekalo se do 75. minuta.

Tada je Levandovski iz kaznenog prostora savladao golmana Bohuma drugi put na meču i ublažio poraz svog tima.

Bajern je uprkos njemu ostao prvi na tabeli Bundeslige sa 52 boda, dok je Bohum 11. na tabeli sa 28 bodova. Najbliži pratilac Bajerna na tabeli je Borusija iz Dortmunda koja ima 43 boda.