Imali su Bavarci sve u svojim rukama, ali su prosuli veliku prednost

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda i Bajerna iz Minhena podelili su bodove, pošto su u derbiju devetog kola Bundeslige remizirali rezultatom 2:2.

Bajern je propustio veliku priliku da se odlepi od Borusije na tabeli, a u ovom meču imao je prednost od 2:0.

Leon Gorecka je u 33. minutu doveo Bavarce u prednost na asistenciju Džamala Musijale. Činilo se da je sve gotovo kada je Leroj Sane u 53. minutu povisio na 2:0 nakon preciznog udarca sa ivice šesnaesterca.

Bajern nije dominirao, a koliko su „krhki“ u poslednje vreme pokazala je završnica utakmice u kojoj je Borusija stigla do remija.

Minhenski tim je propustio nekoliko prilika da reši pitanje pobednika, što je domaćin skupo naplatio. Najpre je mladi Jusufa Mokoko iskoristio asistenciju Antonija Modestea i uneo neizvesnost u 74. minutu.

Modest je već u 82. minutu mogao da donese remi Borusiji, ali je promašio iz neverovatne situacije, sa samo par metara bio je praktično neometan.

Borusija nije odustajala u nadoknadi vremena vršila je jak pritisak, a požrtvovanost se isplatila u 95. minutu kada je Modeste krunio dugu akciju golom.

Ujedno, Borusija je ovim remije prekinula niz Bajerna od osam uzastopnih pobeda u takozvanim „Drr Klasikerima“ u Bundesligi.

Da stvar po Bajern bude još gora, Kingsli Koman je dobio crveni karton u 90. minutu, te će biti suspendovan za naredni meč u šampionatu.