"Građani" se vratili na čelo tabele.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Sautempton rezultatom 4:0, dok su ubedljive pobede zabeležili i Čelsi nad Vulverhemptonom (3:0), odnosno Njukasl nad Brentfordom (5:1).

Siti je do pobede stigao na krilima Žoaa Kansela, koji je pogodio u 20. minutu, te Fila Fodena u 32. minutu, a u strelce su se u drugom delu upisali Rijad Marez u 49. i Erling Holan u 65. minutu susreta.

Siti je ovom pobedom bar na kratko preuzeo prvo mesto na tabeli od Arsenala, koji će u nedelju odigrati duel protiv Liverpula.

Holan je takođe nastavio sa fantastičnim partijama i stigao do 20. pogotka u sezoni.

Njukasl je sa 5:1 uz dva gola Bruna Gimaraeša lako savladao Brentford, dok je Čelsi u završnici prvog poluvremena preko Kaija Haverca stigao do 1:0, a potom golovima Krisitjana Pulišića u 54. i Armanda Broje u 89. minutu potvrdio ubedljivu pobedu.

Bornmut – Lester 2:1 (0:1)