Fudbalska reprezentacija Ukrajine pobedila je u Dizeldorfu selekciju Slovačke 2:1, u meču drugog kola grupe E na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Slovačka je bolje otvorila utakmicu i povela golom Ivana Šranca u 17. minutu. Skočio je kako bi ispratio dobar centaršut koji je uputio Lukas Haraslin i poslao loptu glavom nisko po sredini gola. Do kraja prvog poluvremena je bilo šansi na obe strane, ali golova ne.

Strelci za preokret Ukrajine u nastavku bili su Mikola Šaparenko u 54. i Roman Jaremčuk u 80. minutu.

Prvi gol Ukrajina je postigla nakon kontre, a asistent je bio Oleksandr Zinčenko.

Jaremčuk je ušao sa klupe u 67. minutu, a iskoristio je odličan pas Šaparenka i sa dva divna poteza je prevario golmana Martina Dubravku.

U drugom meču grupe, u subotu će od 21 sat igrati Belgija i Rumunija.

Ukrajina će u trećem kolu 26. juna igrati protiv Belgije, dok će se Slovačka sastati sa Rumunijom.

Igrajte kod nas Fudbalski Fantazi i zabavljajte se uz Euro 2024 i najbolji fudbal na kontinentu.