Fudbaleri Totenhema naneli su jedan od najvećih poraza Mančester junajtedu u njegovoj istoriji i to nasred "Old Traforda". Izabranici Žozea Murinja deklasirali su "crvene đavole" i pobedili sa neverovatnih 6:1 (4:1)!

Tako se Junajtedu ponovila priča iz 2011. godine kada su na istom mestu poraženi u gradskom derbiju od Mančester sitija istim rezultatom.

Ovo je bio tek treći put u istoriji kluba sa Teatra snova da u Premijer ligi prime šest golova na jednom meču, prvi put im se to dogodilo 1996. protiv Sautemptona akada su izgubili sa 6:3.

Malo šta je ukazivalo da će se meč ovako završiti, posebno jer je već posle prvog napada domaćina sudija Entoni tejlor dosudio penal za Junajted posle prekršaja Sančeza nad Marsijalom, koji je Bruno Fernandeš pretvorio u gol za 1:0.

Međutim, ubrzo je usledila prava noćna mora za Junajted. Odbrana je bila prepuna rupa, sledila je greška za greškom a gosti iz Londona su to umeli da kazne.

Prvo je Tangi Ndombele uspeo da iskoristi lošu reakciju Šoa i Megvajera i izjednači u četvrtom minutu, da bi samo tri minuta kasnije Hong Min Son doneo prednost „pevcima“.

Posle kornera u 28. minutu i situacije u kojoj su bili Erik Lamela i Entoni Marsijal, sudija Tejlor je isključio napadača Junajteda, iako je napravio veliku grešku jer je morao da to uradi i sa Lamelom, koji je prvi udario Francuza, ali je prošao bez kazne.

Kejn je ubrzo posle toga postigao gol za 3:1, da bi u 37. minutu Son drugim golom na meču povisio na 4:1.

U nastavku, bilo je samo pitanje koliko lopti će još završiti iza leđa Davida de Hee, ispostavilo se da su bile još dve jer su Serž Orije u 51. i Hari Kejn u 79. minutu bili precizni.

Ne pamti se kada je Junajted tako loše počeo sezonu na svom stadionu.

U prvom meču su poraženi od Kristal Palasa (1:3), a sada je usledio još veći šok (1:6).

Ranije tokom dana, Arsenal je kao domaćin slavio protiv Šefild Junajteda sa 2:1.

Arsenal je poveo u 61. minutu golom Bukaja Sake, a tri minuta kasnije prednost je udvostručio Nikolas Pepe. Konačan rezultat postavio je Dejvid Mekgoldrik pogotkom u 83. minutu.

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su kao domaćini Fulam sa 1:0. U timu ekipe sa „Krejven kotidža“ svih 90 minuta odigrao je reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović a jedini gol na meču postigao je Pedro Neto u 56. minutu.

Lester je kod kuće izgubio od Vest Hema sa 0:3, dok je Sauetmpton pobedio VBA sa 2:0.