Fudbaleri Osasune pobedili su na svom terenu Seltu sa 2:0, u utakmici petog kola španskog prvenstva.

Osasuna je povela u 23. minutu golom Fakunda Ronkalje, a pobedu je obezbedio Džonatan Kaljeri pogotkom u 76. minutu.

Ronkalja je postigao zaista efektan gol, odlično je šutirao sa 20 metara i poslao loptu u desni gornji ugao gola ekipe iz Viga.

U drugom delu posle centaršuta sa desne strane, Džonatan Kaljeri je bio na pravom mestu, glavom je prosledio loptu u mrežu Selte za konačnih 2:0.

Osasuna sada ima dve pobede, odnosno šest bodova i na devetom je mestu na tabeli.

Selta je u poslednje tri utakmice bez pobede, vezala je dva poraza i sa pet bodova zauzima 13. mesto.

Pobedu je zabeležio i Alaves i to kod kuće protiv Atletik Bilbaoa, 1:0.

Jedini gol postigao je Rodrigo Eli u 74. minutu, a domaćin je od 86. minuta igrao sa desetoricom zbog isključenja Duartea.