Fudbaleri Rada i Javora ispali su iz Superlige Srbije, dok su Voždovac, Novi Pazar i Radnički iz Niša izborili opstanak.

Ljubitelji fudbala u Srbiji verovatno ne pamte ovakvu borbu za opstanak, a nakon poslednjeg kola epilog je sledeći – Rad je napustio „elitu“ nakon remija sa Spartakom (1:1), kao i Javor, koji nije uspeo da savlada Voždovac (0:0) dok su Novi Pazar protiv Napretka (2:1), odnosno Radnički iz Niša protiv Bačke (5:1) sami sebi obezbedili status superligaša i naredne sezone.

Radu je bila neophodna pobeda nad Spartakom kako bi zadržao šanse da ostane u eliti, ali je Spartak sa penala golom Tufegdžića u 10. minutu došao do prednosti.

Promašivali su „golubari“ šanse u nastavku meča, moglo je da bude i znatno ubedljivije, ali nisu uspeli da zatresu mrežu. Jeste Šarić u 28. minutu nakon centaršuta sa desnog krila, pa je Rad imao više od sat vremena da dođe do pobede.

Najbolju šansu propustio je Kaluđerović koji je u završnici meča promašio penal za opstanak, tačnije golman Spartaka je sjajno intervenisao, pa je ostalo 1:1.

U isto vreme, na „krovu“ u Zaplanjskoj uprkos nervozi nije bilo previše priika, pa je utakmica okončana 0:0.

Novi Pazar je sa 2:1 savladao Napredak, dok je Radnički iz Niša uz het trik Nenada Gavrića stigao do 5:1.

Tim rezultatima dobili smo sledeće stanje na tabeli – Novi Pazar i Radnički 49 bodova, Voždovac 48, ali i bolji međusobni skor od Rada, pa je sezonu završio kao prvi „iznad crte“.

Sa druge strane, „građevinari“ i Javor (46) će uz Inđiju, Zlatibor, Mačvu i Baču u drugi rang.

TSC – Inđija 2:1 (1:1)

(Banjac 17, Lukić 58 penal – Dimitrov 34)

Radnički Niš – Bačka 5:1

(Gavrić 11, 19, 33, Mitrović 15, Kovačević 82 – Ratković 20)

90+3 Nestvaran promašaj u Subotici

Pukla je kontra, tri fudbalera Sparataka su ostali sami pred golom Rada, izbacili Kahrimana iz igre, ali nisu uspeli da zatresu mrežu Rada.

Kraj na Voždovcu

„Zmajevi“ su izborili opstanak, Javor će naredne sezone igrati u Prvoj ligi.

Kraj i u Pazaru

Utakmica je završena 2:1, Novi Pazar je izborio opstanak!

Kraj u Nišu

Radnički je stigao do pobede od 5:1.

85′ Tresle se mreže u Novom Sadu, Pazaru i Nišu

Radnički je došao i do petog pogotka zahvaljujući sigurnom izvođenju penala Kovačevića, dok je Napredak preko Milunovića nakon greške odbrane Pazara, dok je Proleter došao do 2:0.

84′ Rad krenuo na „sve ili ništa“

Ređaju se šanse pred golom Spartaka, ali „građevinari“ ne uspevaju da pogode mrežu rivala.

80′ Kaluđerović promašio penal za opstanak

Nakon šuta lopta je pogodila jednog od fudbalera Spartaka u ruku, Simović je pokazao na „belu tačku“, ali Kaluđerović je očajno šutirao, Dubljanić ga „pročitao“, pa je ostalo 1:1.

80′ Luković pogodio prečku

Prešla je fudbaleru Voždovca lopta preko noge pri centaršutu, ali nije imao sreće da ona završi u golu, pošto je pogodio prečku.

Ista meta, isto odstojanje

Ako izuzmemo pogodak u Novom Pazaru, niko drugi nije zatresao mrežu na mečevima u borbi za opstanak.

Još 20 minuta do kraja…

Trenutno, u niži rang idu Javor i Rad, dok su pred opstankom Voždovac, Radnički Niš i Novi Pazar.

70′ Veliki pritisak Spartaka

Radu je neophodna pobeda kako bi opstao, ali umesto napada „građevinari“ su prinuđeni da se brane usled velikog naleta Spartaka. Tako je Kahriman više puta morao ozbiljno da interveniše kako bi sprečio pogodak.

66′ Zamalo tuča na Voždovcu

Iako važe za bliske klubove, fudbaleri Voždovca i Javora svesni su „težine“ utakmice, pa su tako Purtić i Tanko ušli u ozbiljan duel nakon jednog nešto grubljeg starta, zbo čega su dobili po žuti karton.

61′ Proleter poveo protiv Vojvodine

Kao što smo već napisali, jedini rezultatski nebitan meč igraju Proleter i Vojvodina, a tim Proletera je došao do vođsta nakon 61 minuta igre.

57′ Novi Pazar rešio pitanje opstanka

Pazarci vode 2:0 golom Sisea nakon centaršuta sa desnog boka i sjajnog udarca glavom. Pazarci su tako pola sata pre kraja meča napravili veliki korak ka pobedi.

52′ Bačka mogla da smanji

Lepu akciju izveli su fudbaleri Bačke koja je okončana udarcem sa manje od pet metara, ali je golman Radničkog Kojić bio fantastičan i nogom sprečio da lopta po drugi put završi u njegovoj mreži.

50′ Kahriman sprečio drugi gol Spartaka

Sjajna kontra i dobar povratni pas igrača Spartaka, sjajan šut, ali je Kahriman bio na „visini zadatka“, pa mu zahvaljujući sjajnom postavljanju nije bilo teško da uhvati loptu.

49′ Voždovac oštećen za penal

Nakon udarca glavom lopta je pogodila jednog od defanzivaca Javora u ruku i otišla u korner. Tražili su domaći fudbaleri „najstrožu kaznu“, i to opravdano, umesto toga dobili su samo korner, a rezultat je ostao 0:0.

47′ Stojčev zatresao prečku Javora

Nekadašnji omladinac Crvene zvezde imao je odličnu šansu, tačnije uputio je sjajan šut, ali 34-godišnji fudbaler Voždovca nije imao sreće, pa je lopta zatresla okvir gola rivala.

Počelo je drugih 45 minuta

Poluvreme

Nakon prvih 45 minuta, stanje je sledeće:

Gotovo izvesnom pobedom nad Bačkom, Radnički ima 49 bodova, koliko i Novi Pazar, koji ima gol viška protiv Napretka.

Takođe, u društvu najboljih ostao bi i Voždovac, koji je za prvih 45 minuta stvorio samo jednu dobru šansu protiv Javora (0:0).

Upravo Javor i Rad, koji u Subotici igra protiv Spartaka (1:1) bi, ukoliko ne bude promena u drugih 45 minuta, trebalo da zaigraju u nižem rangu naredne sezone.

33′ Treći gol Gavrića

Radnički je ponovo na tri gola viška, 4:1, nakon što se krilni fudbaler upisao ponovo u strelce.

28′ Izjednačenje u Subotici, Kaluđerović

Nakon centaršuta sa desne strane Šarić je bio ubedljivo najviši u skoku, zatresao mrežu za 1:1, ali je tom prilikom dobio i nezgodan udarac. Ipak, uspeo je da se pridigne i nastavi meč.

24′ Hadžibulić se upsisao na oproštaju

Kapiten Pazaraca na ovom meču zatresao je mrežu i tako na najlepši mogući način najavio oproštaj od fudbala.

19′ Dva brza gola u Nišu

Gavrić je nakon jednog lošeg centaršuta i ponovo očajne reakcije odbrane gostiju odreagovao sjajno, prihvatio loptu i petom je sproveo u mrežu.

Uzvratili su gosti odmah potom, nakon centaršuta sa desnog krila Ratković je sa peterca smanjio na 3:1.

15′ Nišlije duplirale vođstvo

Lepa akcija, centaršut sa desnog krila, Mitroviću nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu.

14′ Rad gubi u Subotici

Lopta je nakon jednog šuta pogodila Stojisavljevića u ruku, dosuđen je penal, a Tufegdžić sa penala zatresao mrežu „građevinara“.

11′ Gavrić za radost Nišlija

Radnički vodi u Nišu golom Nenada Gavrića. Bivše krilo Crvene zvezde šutiralo je iz kaznenog prostora, lopta nije bila previše jaka, ali dovoljno snažna da prevari čitavu odbranu „fenjeraša“.

10′ Mreže još uvek miruju

Golova još uvek nema u Zaplanjskoj, na Čairu, u Subotici, miruju mreže i u Novom Pazaru, pa su, nakon prvih deset minuta igre, mestu u Prvoj ligi najbliži Javor i Novi Pazar. Prethodno, iz društva najboljih ispali su Bačka, Mačva, Zlatibor i Inđija.

4′ Zasad nema uzbuđenja

Iako velikom broju timova „igra“ samo pobeda, u uvodinim minutima mreže miruju, a još uvek nema ni preterano ozbiljnih priika. Izuzetak je šansa za Radnički u Nišu, Aleksandar Kovačević je sa ivice kaznenog prostora poslao pored gola.

Dobro došli na prenos borbe za opstanak u Superligi Srbije na portalu Nova.rs!