Fudbaleri Rada i Mladosti nastavili su seriju pobeda i u 33. kolu Superlige Srbije.

Rad je u seriji od četiri trijumfa kojima je uspeo da pobegne iz zone ispadanja, a poslednja žrtva u nizu je bila ekipa Bačke koju su savladali rezultatom 3:0.

Golove su postigli Kaluđerović u 15. iz penala, Šarić u 48. minutu i u 87. minutu Damnjanović.

Mladost je u Lučanima savladala TSC, za petu pobedu u nizu, uprkos činjenici da su na poluvremenu imali zaostatak.

TSC je došao do prednsti golom Stanojeva u 42, ali su onda u 57. minutu skrivili penal i ostali sa igračem manje.

Jovanović je bio uspešan sa bele tačke, a pobedu i preokret je doneo Bojović u 78. minutu.

Napredak je u Kruševcu pregazio Proleter i ostvario ubedljivu pobedu rezultatom 5:0.

Strelci su bili Melunović u 5, 54. i 69. minutu za het-trik i Cuković 67. i u 86. minutu Bačanin.

Javor je na svom terenu ostvario bitnu pobedu protiv fenjeraša Mačve sa 2:0, kojom su Ivanjičani uspeli da se odlepe od ekipa koje se bore za opastanak.

Domačin je već u 3. minutu preko Balabanovića došao do prednosti, dok je Ilić pred odlazak na pauzu duplirao prednost, nakon što je pre toga promašio penal.

Voždovac je u gradskom derbiju savladao Čukarički rezultatom 2:1.

Voždovac je preko Milosavljevića poveo već u 13. mnutu da bi Čukarički preko Kovač do poluvremena stigao do izjednačenja. Voždovac ipak uspeva da dođe do pobede golom Purtića u 58. minutu sa penala.

Javor – Mačva 2:0 (2:0)