Fudbaleri Srbije do 17 godina, na neverovatan način su poraženi od Portugala 3:2 u polufinalu Evropskog prvenstva na Kipru.

Neverovatno je šta su dozvolili „orlići“. Srbija je mnogo bolje počela meč. Naša ekipa pritiskala je protivnika i stvarala šanse.

Srbija je povela u 22. minutu preko Mihajla Cvetkovića. Fudbaler Čukaričkog je iskoristio asistenciju Dušana Makevića.

Portugal je nakon gola imao veliku priliku, u 29. minutu preko Gabrijela Silve.

Naš tim je kaznio taj promašaj novim golom u 37. minutu igre, zahvaljujući Eduardu Felicisimu koji je postigao autogol.

Srbija je imala veliku prednost i dobru igru, delovalo je kao da neće biti problema da se prednost sačuva.

I u nastavku je Srbija prva ozbiljno zapretila. Đorđe Ranković je predriblao odbranu i golmana, ali mu je šut bio blokiran. Bila je to najozbiljnija prilika za „orliće“ u celom meču.

Od tada je sve krenulo nizbrdo.

Naša ekipa je u potpunosti pala i dozvoljavala veliki broj opasnih napada i centaršuteva Portugalaca.

Razliku je smanjio Gabrijel Silva u 60. minutu. Kako je vreme odmicalo, Srbija je sve lošije igrala, a Portugal sve više pritiskao. U 89. minutu zatresao je mrežu Rodrigo Mora i doneo izjednačenje Portugalu.

Pobedonosni gol za Portugal postigao je Žoao Trovisko u 95. minutu, i za Srbiju više nije bilo nade.

Srbija – Portugal 2:3 (Cvetković 22, Felicisimo autogol 37 – Damjanović autogol 60, Mora 89, Trovisko 90+5)

Stadion: AEK Arena, Sudija: David Fuksman

Srbija: Jovanović – Bubanja, Milosavljević, Stojanović, Simić (56. Roganović) – Kostov, Makević (56. Damjanović), Vasilić – Maksimović (73. Kostić), Ranković (73. Ćirić) – Cvetković

Portugal: Fereira – Silva, Souza, Kunja (61. Patrao), Soareš – Mora, Simoes (66. Fereira), Felisimo – Varela (46. Dudu), Kvenda (86. Trovisko), Silva (61. Mota)

Srbija - Portugal 2:3 (2:0)