Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu u Londonu Vulverhempton 2:0, u utakmici prvog kola Premijer lige.

Arsenal je poveo golom Kaja Haverca u 25. minutu, a konačan rezultat postavio je Bukajo Saka u 74. minutu. Obojica su bili i asistenti kod golova.

Fudbaleri Brajtona pobedili su na gostujućem terenu Everton 3:0.

Brajton je poveo golom koji je Kaoru Mitoma postigao u 26. minutu, a prednost je udvostručio Dani Velbek u 56. Konačan rezultat postavio je Simon Adingra u 87. minutu.

Njihov saigrač Jasin Ajari postigao je pogodak u prvom minutu nadoknade vremena, ali je posle upotrebe VAR tehnologije gol poništen zbog ofsajda.

Fudbaler Brajtona Džejms Milner postao je rekorder Premijer lige jer je danas započeo svoju 23. sezonu. Dosadašnji rekorder bio je Rajan Gigs iz Mančester junajteda sa 22 sezone.

Milner je debitovao u najboljoj engleskoj ligi 2002. godine igrajući za Lids.

Ovo je njegova druga sezona u Brajtonu, a u Premijer ligi odigrao je 636 utakmica i drugi je u istoriji, odmah posle Gereta Berija, koji je odigrao 653.

Milner ima 38 godina i sedam godina je stariji od trenera njegove ekipe Fabijana Hurcelera.

Tokom karijere igrao je za Njukasl, Aston Vilu, Mamčester siti i Liverpul.

Fudbaleri Njukasla pobedili su na svom terenu povratnika u ligu Sautempton 1:0.

Jedini gol postigao je Žoelinton u 45. minutu.

Njukasl je od 28. minuta igrao sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio Fabijen Šar.

Fudbaleri Notingem Foresta odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Bornmuta.

Domaći su poveli u 23. minutu golom Krisa Vuda, a bod Bornumutu obezbedio je Atoan Semenjo pogotkom u 87. minutu.

Ranije je Liverpul na gostovanju pobedio Ipsvič 2:0, a kasnije igraju Vest Hem – Aston Vila.