Fudbaleri Aston Vile savladali su u gostima Vest Bromvič Albion sa 3:0 u poslednjoj utakmici nedeljnog programa Premijer lige.

Vila je odlično otvorila utakmicu i povela već posle pet minuta kada je na asistenciju Bertrana Traorea gol postigao Anvar El Gazi.

Gostima je u nastavku meča posao olakšalo isključenje Džejka Livermora, u 37. minutu.

Njegov neoprezan start na Džeka Griliša najpre je sankcionisan žutim kartonom, ali ga je nakon VAR intervencije sudija Martin Etkinson poslao u svlačionicu.

U drugom poluvremenu VAR je još jednom intervenisao kada je zbog ofsajda poništen pogodak Olija Votkinsa u 72. minutu.

Samo 12 minuta kasnije Vila stigla do čistog gola nakon što je Traore na asistenciju Griliša povisio na 2:0, da bi u 88. minutu El Gazi sa bele tačke postavio konačan rezultat.

Aston Vila je stigla do sedme pobede u sezoni i trenutno zauzima sedmo mesto na tabeli sa 22 boda i dva meča manje od vodećeg Liverpula.

Vest Bromvič je prošle nedelje nakon slabih rezultata u šampionatu smenio trenera Slavena Bilića i doveo iskusnog Sema Olerdajsa.

Popularni Big Sem nije radio od 2018. godine kada se razišao sa Evertonom, a imaće pune ruke posla kako bi obavio ono po čemu je najviše poznat – da unapred otpisanu ekipu nekako zadrži u Premijer ligi.

Vest Brom posle 14 odigranih kola ima samo jednu pobedu i nalazi se na 19. mestu sa sedam osvojenih bodova, šest više od fenjeraša Šefild junajteda

Premijer liga 14. kolo

Brajton – Šefild junajted 1:1 (0:0)

(Velbek 87 – Bogl 64)

Totenhem – Lester 0:2 (0:1)

(Vardi 45+4p, Alderveireld 59ag)

Mančester junajted – Lids 6:2 (4:1)

(Mektominej 2, 3, Fernandeš 20, 70, Lindelof 37, Džejms 66 – Kuper 42, Dalas 73)

VBA – Aston Vila 0:3 (0:1)