Fudbaleri Lestera pobedili su Totenhem u Lodonu rezultatom 2:0 u utakmici 14. kola engleske Premijer lige.

Lester je poveo u četrtom minutu nadokande u prvom poluvremenu nakon što je Serž Orije skrivio penal, a Džejmi Vardi precizno izveo udarac sa „kreča“.

Gosti su početkom drugog poluvremena stigli i do drugog gola preko Džejmsa Medisona, ali je VAR poništio gol zbog ofsajda.

Dileme nije bilo u 59. minutu kada je nakon centaršuta Marka olbrajtona Vardi igrao glavom, a Tobi Alderveireld postigao autogol.

Ekipa Brendana Rodžersa upisala je treću pobedu na poslednja četiri susreta pa je pretekla Everton na drugom mestu u ima četiri boda manje od vodećeg Liverpula.

Brendanu Rodžersu, koji je na početku trenerske karijere boravio u Čelsiju, ovo je bila prva pobeda protiv svog nekadašnjeg mentora Žozea Murinja, sa kojim se do sada sretao sedam puta u karijeri.

Totenhem je posle remija sa Kristal Palasom i poraza protiv Liverpula vezao još jedan meč bez pobede, pa trenutno zauzima četvrto mesto sa 27 osvojenih bodova.

U prvoj utakmici nedeljnog programa, ekipu Šefild junajteda delilo je samo tri minuta od trijumfa nad Brajtonom, ali  nisu izdržali sa igračem manje na terenu pa su u finišu ostali bez sva tri boda .

Ekipa Krisa Vajldera je posle 40 minuta igre ostala sa deset igrača nakon isključenja Džona Lundstrama, ali je i pored toga povela u 63. minutu preko Džejdena Bogla.

Dani Velbek je u 87. minutu sprečio iznenađenje i doneo bod Brajtonu.

Brajton je posle 14. kola 16. na tabeli sa 12 bodova, dok je Šefild i dalje bez pobede na i ima smo dva osvojena boda.