Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Lids sa 6:2 u derbi susretu 14. kola Premijer lige.

Utakmica poznata pod imenom „derbi ruža“ po prvi put se igrala u ligi nakon 16 godina, ali je Lids dosta lošije prošao nego 2004. godine kada je bilo 1:1.

Skot Mektominej je već posle tri minuta igre postigao dva gola, da bi pitanje pobednika praktično rešio Bruno Fernandeš golom u 20. minutu.

Do kraja prvog poluvremena Viktor Lindelof je postigao četvrti gol za Junajted nakon kornera, a istom merom uzvratio je defanzivac Lidsa Lijam Kuper koji je bio najviši u skoku u 42. minutu.

Danijel Džejms postigao je prvi gol u sezoni u 66. minutu za vođstvo od 5:1, a samo četiri minuta kasnije Fernandeš je sa penala postigao šesti gol za Junajted.

Lids je do kraja utakmice uspeo da smanji prelepim golom Stjuarta Dalasa koji je udarcem sa dvadesetak metara poslao loptu pod prečku Davida De Hee.

Junajted je stigao do osme pobede u sezoni i trenutno ima 26 bodova i utakmicu manje u odnosu na vodeći Liverpul.

Lids je upisao sedmi poraz u ligi i trenutno je na 14. mestu sa 17 osvojenih bodova.

Premijer liga 14. kolo

Brajton – Šefild junajted 1:1 (0:0)

(Velbek 87 – Bogl 64)

Totenhem – Lester 0:2 (0:1)

(Vardi 45+4p, Alderveireld 59ag)

Mančester junajted – Lids 6:2 (4:1)

(Mektominej 2, 3, Fernandeš 20, 70, Lindelof 37, Džejms 66 – Kuper 42, Dalas 73)