Debakl "kopljanika".

Fudbaleri Ajaksa iz Amsterdama poraženi su od PSV Ajndhovena u utakmici Superkupa Holandije rezultatom 5:3.

Iako su poveli golom Stivena Bergvina u 15. minutu, igrači Ajaksa su do kraja poluvremena imali zaostatak pošto je Gas Til dva puta zatresao mrežu rivala i preokrenuo na 2:1.

Kada je Entoni u 54. minutu doneo 2:2, činilo se da će Ajaks uspeti da se izvuče, ali je PSV golovima Kodija Gakpa u 65. i Tila u 69. minutu došao do 4:2.

Smanjoo je Mohamed Kudus u 72. minutu, ali je potom Kalvin Basi dobio crveni karton, a Ćavi Simons u prvom minutu sudijske nadoknade pogodio za 5:3 i veliki trofej „filipsovaca“.

Kapiten Ajaksa i reprezentacije Srbije Dušan Tadić meč je završio sa javnom opomenom nakon burne reakcije na jednu sudijsku odluku u sedmom minutu nadoknade susreta.