Fudbaleri Redinga, koje sa klupe predvodi naš Veljko Paunović, savladali su Luton sa 2:1 u 21. kolu engleskog Čempionšipa.

Izabranici našeg stratega su već u prvom poluvremenu završili posao jer su Mekintajer u 9, pa Semedo u 41. minutu doneli 2:0 domaćinu.

Odlična odbrana Redinga koja u prvom delu igre nije dozvolila nijedan šut rivalu, u drugom delu je imala dosta propusta.

Luton je zaigrao bolje, pa stvorio šak osam šansi, dok domaćin nije uspevao da napravi pravu priliku.

Lualua pogodio u 90. minutu, ali se ispostavilo da je to samo počasni pogodak za Luton.

Reding je ovim trijumfom izašao iz crne serije od dva uzastopna poraza (od Brentfora 3:1 i Norviča 1:2) i stigao do 36 bodova.

Trenutno se nalazi na petom mestu, a lider Norvič ima sedam bodova prednosti i utakmicu manje.